حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
گزارش نيويورک تايمز از مجاهدين خلق نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٢/٤/٢٦

ترجمه از بازتاب: «به نظر من او يك دروغگوي ماهر و زبردست است و حاشا مي‌كند. زيرا من با هر كس كه صحبت كرده‌ام ـ اعم از مأموران اطلاعاتي عراق، فرماندهان كُرد و گروه‌هاي طرفدار حقوق بشر ـ همگي به اين نكته اشاره داشته‌اند كه در سال 1991، صدام از مجاهدين و تانك‌هاي آنها به عنوان نيروهاي پيشرفته براي حمله به كردهاي شورشي در شمال و شيعيان شورشي در جنوب استفاده كرده است و اعضاي سابق مجاهدين فرماندهي و فرمان منفور مريم را كاملا به خاطر دارند كه كردها را با تانك زير بگيريد و گلوله‌هايتان را براي سپاهيان ايراني نگه داريد.»

  نظرات ()
گفتگوی کيهان با حميد سبزواری نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٢/٤/٢٦

حميد سبزواری: «بعد از اينكه مقدمه اي بر اين اشعار نوشتم به ناشر گفتم با توجه به مضمون شعرها من يك عنواني را به شما پيشنهاد مي كنم كه اگر اين عنوان را نگذاري حق احسان طبري را از بين مي بري. گفت چي بگذارم؟ گفتم بگذار «لابه». گفت: «لابه» يعني چه؟ گفتم يعني نهايت تضرع و زاري و احساس شرمندگي به درگاه خدا. لابه حال كسي است كه از هر دري رانده شده و به هر طرف كه رفته تاريكي بوده و حالا به نقطه نور رسيده و پيش خدا خودش را عريان مي كند و مي گويد من از همه آن راهها گذشتم و برگشتم، تو مرا ببخش.»

از حق نگذريم اين بخش گفتگوی کيهان يکی دو سالی هست که خيلی قوی و جذاب دنبال می‌شود. آدم‌های باحالی برای مصاحبه انتخاب می‌کند. معمولا مصاحبه‌هايش هم داغ و جنجالی می‌شود مثل مصاحبه با زيباکلام و خلخالی.

  نظرات ()
  نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٢/٤/٢۳

اين که می‌بينيد لينک‌های صفحه به اين حال و روز در آمده تقصير من نيست! تقصير اين اديتور جديد است. من دارم مثل بجه‌ی آدم کارم را می‌کنم.

  نظرات ()
حال و روز عراق نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٢/٤/٢۳

برداشت يك روزنامه نگار از حضوري ده روزه در عراق: «...سهم مردمان عراق از جنگ تا امروز را صاحب هتل الساقي در حالي كه به خاطر قطع برق مثل ما، شرشر عرق مي ريزد تنها، «رفتن صدام» مي داند. همو اما مجالمان نمي دهد و اضافه مي كند كه به باور اكثر عراقي ها صدام پيش آمريكاست. «حيدر» اعتقاد دارد كه كشورش امكان نداشت بدون تباني، چند روزه اشغال شود و از ما مي پرسد كه راستي آن همه تجهيزات نظامي صدام حسين پس كجاست؟!»

  نظرات ()
قربون آدم چيز فهم نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٢/٤/٢۱

اين نيز بگذرد: «...آمار رسمی می‌گويد که 36 تيم از ايران در اين مسابقات شرکت کرده اند. در حالی که از آمريکا 12 تيم و از آلمان 16 تيم شرکت کرده اند!...»

جلوتر چی بهتون گفتم؟

 

  نظرات ()
دوره‌های پيشرفته IT در شريف نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٢/٤/۱٩

اگر از چت کردن و وبلاگ نوشتن خسته شده‌ايد و می‌خواهيد يک سری تو سرها در بياوريد و به اصطلاح حيات کامپيوتری‌تان را حرفه‌ای دنبال کنيد (که اصلاً توصيه نمی‌شود)،‌ همه‌ی اين‌ها را به علاوه خالی‌بندی‌ها و پرگويی‌هايی که در مورد مزايای IT می‌شود را کنيد. بعد کلاه‌تان را قاضی کنيد و در اين دوره‌های پيشرفته مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات پيشرفته شريف شرکت کنيد. البته يک نگاهی هم به قيمت‌ها بياندازيد.

  نظرات ()
کيست کز روی کرم ... نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٢/٤/۱۸

با خودم فکر می‌کردم: «کيست کز روی کرم يک وبلاگ درست حسابی واسم راه بندازه؟»  ديدم اين‌روزها يک چيزهای مد شده است بهش می‌گند موويبل و بی۲ و از اين چرنديات. با اين phpnuke هم حال می‌کنم. php ديگه حال ميده! ميدونيد چه جوری شد. داشتم به يک چيز تو مايه‌های لينکدونی فکر می‌کردم. ديدم اين پرشين جواب نمی‌ده.
اما حالا فکر می‌کنم اوووه کی حوصله‌ی اين همه دردسر را دارد. اصلاً لينکدونی به چه درد می‌خورد. همين جا لينکش را می‌گذارم دو خط هم توضيح می‌دهم خيلی مفيدتر از لينکدونی است. آره بابا اين دوره،‌ زمونه «کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من»
کاش يکی پيدا می‌شد ما را حمايت مالی می‌کردم ما هم برای مقاصد فرهنگی! يک چيز تر و تميز با همين آت و آشغال‌های Open Source درست می‌کرديم. خدا بيامرزد اين پدر يارو RMS را. اه حالا هی دعوای اين دوتا را به رخ ما نکشيد. باشه، همون که RMS می‌گه. Free با Open Source فرق دارد. شادی ارواح جناب Eric S. Raymond يک لينکی هم خدمت صفحه‌ی رسمی‌شان و اين پروژه‌شان که بعداً گله‌مند نشوند.

  نظرات ()
دردسر با آمريکا نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٢/٤/۱۸

همان: «اين موضوع يادآور كمك ده ميليون دلاري و بلاعوض اين ميلياردر جوان به شهر نيويورك كمي پس از حوادث يازده سپتامبر است، ... رودلف جولياني ، شهردار وقت نيويورك (شهري كه بالاترين شمار يهوديان را در جهان دارد)، با خشم، بدون تشريفات و با بي ادبي بسيار و به گمان من با لحني نژادپرستانه كه معناي اهانت و كينه ميداد چك را به وليد بازگرداند...»

  نظرات ()
دروغ‌های رسمی نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٢/٤/۱۸

لوموند فارسی:«حکايت آن دزد است که فرياد مي کشد: " آهاي دزد!" . فکر ميکنيد جرج و بوش کيفر خواست مشهور خود عليه صدام حسين را، که در ۱۲ سپتامبر ۲۰۰۲ ، در مقابل مجمع عمومي سازمان ملل ايراد نمود، چه ناميده بود ؟ يک دهه دروغ و مبارزه طلبي. و اما خود او در خطابه اش با پشت هم بافتن "شواهد ومدارک" در واقع چه گفت؟ يک سلسله دروغ! جوهر کلام وي آن بود که عراق رابطه اي تنگاتنگ با شبکه ي تروريستي القاعده داشته و از آنجا که اين کشور " سلاح هاي کشتار جمعي "_ اصطلاحي هولناک ساخته وپرداخته ي مشاورين ارتباط جمعي بوش _ در اختيار دارد، خطري جدي براي امنيت ايالات متحده محسوب ميشود...»

  نظرات ()
  نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٢/٤/۱٥
دوباره تابستان شد و مرض وبلاگ افتاد به جانم! خدايا خودت همه‌ مريض‌ها را شفا بده!
  نظرات ()
  نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٢/٤/۱٥
دلم دور است احوالش ندانم
كسي خواهم كه پيغامش رسانم
خداوندا ز مرگم مهلتي ده
كه ديداري به ديدارش رسانم
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب