حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
سپر زير بار دوام می‌آورد؟ نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٢/٩/٢٩

ايزايران از حديدلايت(HadidLight) استفاده می‌کند. نمی‌دانم اجازه دارم بگويم HadidLight اسم «ايزايرانی» سپر است؟ پس معلوم است وضع اين قدرها هم بد نيست. مسعود! من حرف‌هايم را درباره‌ی نداری مرکز و بقيه‌ی اقمارش پس می‌گيرم.

تکميل: لااقل نکردند که block page شان از بيرون ديده نشود.

  نظرات ()
تنازع بقا آدم را به چه ورطه‌هايی می‌کشاند! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٢/٩/۱٩

اين‌ها (شايد هم ما!) هم ديگر خيلی دارند شلوغش می‌کنند. واقعا با اين شيوه‌ی برگزاری همايش من کاملا بوی اين پيام مشمئزکننده را می‌شنوم: «OpenSource خوب است. لينوکس خيلی خوب است. BSD و بقيه هم همينطور. اما خيلی فرقی با لينوکس ندارند و ما چون لينوکس بلديم اين‌ها را هم بلديم. ما توصيه می‌کنيم همه بروند به سمت لينوکس. همه لينوکس ياد بگيرند. سيستم عامل ملی و اين حرف‌ها. و کی همه‌ی اين‌ها را بلد است: جناب ما!»

اولش گفتم «شايد هم ما». من هم خودم يک زمانی همين جوری بودم و شايد هنوز هم رگه‌هايی هست. اما واقعا يک همايش علمی نبايد در حد يک تنازع کودکانه برای بقا در بيايد. حالا صبر کنيد ببينيد چقدر در طول همايش اين را در بوق ايسنا و شبکه خبر و ... کنند. بهر حال اگر ما را هم درگير همين تنازع بقا ديديد تعجب نکنيد. آدم است ديگر.

  نظرات ()
۱۶ آذر به روايت چمران! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٢/٩/۱٧

سروش جوان (شماره‌ی ۶): «در سال 1342 براي اولين بار جمعي از دانش‌جويان ايران كه در امريكا و اروپا مشغول تحصيل بودند، به كنفدراسيون جهاني دانش‌جويان پيوستند؛ درحالي كه هنوز سرخي خون‌هاي جاري‌شده بر سنگ‌فرش‌هاي دانشكده‌ي فني آن‌چنان در ذهن همه‌شان خصوصا آن‌ها كه در اين دانشكده تحصيل كرده بودند آزاردهنده بود كه اولين حضور اين جمع تبعيدشده از ايران در كنفدراسيون با ارائه‌ي مقاله‌اي از «مصطفي چمران» شكل گرفت. چمران، كه در روزهاي كودتا و بعد از آن سال‌هاي آغاز دوران دانش‌جويي خود را مي‌گذرانده و در روز 16 آذرماه به چشم خود به خون غلطيدن سه نفر از بهترين دوستانش را شاهد بوده است. او جريان حضور نيكسون در ايران را چنان پرشور مي‌نگارد كه تمامي شركت‌كنندگان در جلسه‌ي عمومي كنفدراسيون به اتفاق به نام‌گذاري روز 16 آذر -- 7 دسامبر -- به نام .روز جهاني دانش‌جو. راي مي‌دهند. اين گزارش پرشور در بولتن سالانه‌ي كنفدراسيون -- سال 1963 -- به چاپ مي‌رسد. شايد تعداد كساني كه مي‌دانند شهيد چمران آن روزها دانش‌جوي دانشكده‌ي فني بوده كم نباشد، اما قطعا تعداد آن‌هايي كه گزارش او را از روز 16 آذر خوانده‌اند بسيار اندك است...»

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب