حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
بدون شرح! محض بيان درد! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۳/٢/٢٦

در صنعت IT ايران بی‌سوادی و پرمدعايی بی‌داد می‌کند. اين طوری ما هيچی نمی‌شويم: http://www.iritn.com/index.php?action=show&type=news&id=2026

  نظرات ()
free remote shell نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۳/٢/٢۳

امروز وقت گذاشتم و رفتم سراغ جاهايی که مجانی shell می‌دهند. خيلی هيجان انگيز بود. بهترين جايی که پيدا کردم HP Testdrive بود. به هر ترکيبی از سرورهای يونيکسی که بخواهيد دسترسی داريد. از Clustered RedHat Advanced Server گرفته تا Tru64Unix. از ماشين‌های ۶۴ بيتی و پردازنده‌های آلفا گرفته تا ماشين‌های اينتل. برای همه‌ی اين ماشين‌ها يک password کافی است. با NIS و NFS رديفش کردند. اين طور که من چک کردم quota هم نگذاشتند. به نظرم رسيد برای development خيلی عالی است. با قدرت پردازنده‌های اين‌ها که روی سرورشان load زير ۱٪ بود. جان می‌دهد برای کامپايل کردن. تقريباً سيستم‌هايشان را هم کامل نصب کرده‌اند که آدم‌ها يک حظ اساسی ببرند. بهر حال تست کردنش خالی از لطف نيست.

اگر يک اتصال خوب داريد ديدن Redhat cluster managemnet خيلی جالب است.

ناگفته نماند برای تست سرورهای IBM هم درخواست داده‌ام که فعلا جواب نداده‌اند.

  نظرات ()
يک پست با پويا! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۳/٢/٢٢

 پويا دارد وبلاگ می‌نويسد. اتفاق مهمی است. آن‌ها که می‌شناسندش بهتر معنی حرفم را می‌فهمند. پويا از آن دسته آدم‌هايی است که بايد دنبالشان کرد. چون جلوتر می‌روند.

وقتی داشت تلاشش برای بهتر ايندکس شدن digilib در Google را نشان می‌داد احسان جمله‌ای از سر شعف گفت که کاملاً بايد جدی‌اش گرفت: «من اگر جای مسولين بودم يک عالمه پول و يک کامپيوتر می‌دادم به تو می‌گفتم برو يک سال توی يک اتاق واسه خودت کارکن.»

پويا يک آدم خير است. نه از آن دسته که دختر جهيزيه می‌دهند! بلکه دنبال اين است که بالاخره يک جوری به بقيه فايده برساند. هيچ گاه يادم نمی‌رود که هر گاه کسی ازش سوالی می‌کرد حتی اگر به شدت درگير کار با کامپيوتر بود کاملاٌ رو به طرف برمی‌گشت دستش را از روی کيبورد برمی‌داشت روی پايش می‌گذاشت و حرفهای طرف را می‌شنيد و با اشتياق به سوالش جواب می‌داد. و پويا تنها آدمی است که من چنين رفتاری ازش سراغ دارم. بهر حال کامپيوتر يک جور جاذبه‌ای دارد که تمام حواس و تمرکز آدم را به خودش جلب می‌کند.

پويا آدم مولدی است و راز موفقيتش را در همين بايد دانست. پويا بيش از آن که خواسته باشد به پول يا شهرت دست پيدا کند سعی کرده است کاری را جلو ببرد، محصولی توليد کند، کاری راه بياندازد، خدمتی بکند. يکبار امين از کار توی سايت به خاطره بدرفتاری‌ها بريده بود حرف‌های پويا باعث شد پرانرژی‌تر از گذشته بازگردد. پويا بهش گفته بود ببين قديمی‌ها کارهايی کردند که باعث رشد بچه‌ها شد. مثلا بچه‌ها با لينوکس آشنا شدند. اگر ما يک سايت مناسب داشته باشيم بچه‌ها فرصت ياد گرفتن و امتحان کردن موضوعات زيادی پيدا می‌کنند و اين در مجموع به رشد کشور کمک می‌کند.

پويا کمتر کارهايش را به شکل عمومی منتشر کرده است. و خوب سخت است برای کسانی که نمی‌شناسندش توضيح داد که چرا پويا آدم مهمی است و بايد جدی‌تر گرفتش! و هر وقت فکر می‌کنم می‌بينم عجب اسم بامسما و خوش‌آهنگی برايش گزيده‌اند!

  نظرات ()
چند کلام از دکتر نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۳/٢/٢۱

دكتر به مهندس گفت اين چه حرفيه شما مي‌زنيد؟ من وقتي از Intel آمدم بيرون 5000 تا stock داشتم. حالا نبايد منتش را سر بچه‌ها بگذارم.

دكتر مي‌گفت ماها خيلي localized‌ شديم. بيشتر از دور و اطراف خودمان فكر نمي‌كنيم.شهامت كار بزرگ نداريم چون همتش را نداريم. اما آدم‌هايي كه يك مقدار قدم بزرگ برداشتند نظر دنيا را به خودشان جلب كردند مثل امام.

دكتر مي‌گفت ارزش توليد محتوا خيلي بالا است. آمارهايي از يونسكو برايمان خواند.
باورش سخت بود براي همه‌مان.

دكتر را آدم خوبي يافتم. بنده خدا پشت سرش حرف زياد است. من هم تا قبل نشست سه ساعته‌اي كه با هم داشتيم خيلي نسبت به خودش و كارهايش بدبين بودم.  لا اقل حرف‌هايش درست و جذاب بود.

  نظرات ()
درباره‌ی اسپم نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۳/٢/۱٦

چند تا مطلب دنباله‌دار ازم توی بولتن امن چاپ شده است. درباره‌ی spam است. اگر دوست داريد می‌توانيد از اينجا بخوانيد: (۱و ۲ و ۳)

  نظرات ()
چه مهربان نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۳/٢/۱٤

قل يا عبادي الذين اسرفوا علي انفسهم - لا تقنطوا من رحمة اللهإن الله يغفر الذنوب جميعا.

خيلی آرامم می‌کند. نوجوان بودم که شنيدمش. خيلی کمکم کرد که برگردم. هنوز هم ... و سکنت الی قديم ذکرک لی و منّک عليّ.

  نظرات ()
يافته‌های اخير نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۳/٢/۱۱

۱- بند پنجم مجوز فدورا را بخوانيد بعد هم نگاهي به آخرين RFPهاي لينوكس فارسي بياندازيد. انتخاب يك توزيع مناسب واقعا دارد به يك مشكل جدي تبديل مي‌شود.

۲- MSLinux: شوخی جالبی است نه؟

۳- distrowatch فارسی شده است. كار كی است؟

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب