حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
PGen نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۳/٥/٢٤

بالاخره به ياری خدا و تلاش بچه‌ها (به قول فوتبالی‌ها) PGen هم از آب و گل در آمد و صاحب Installer شد. واقعاً آدم کار راه‌اندازی است اين بشر. مدت‌ها بود به خاطر نداشتن  Installer و راهنمای استفاده داشت خاک می‌خورد. حالا يک official webpage کم دارد و احتمالاً GUIاش که بايد redesign شود. راستش را بخواهيد من که اصلاً از کد بچه‌های دانشگاه تهران خوشم نيامد. شايد هم تقصير آن‌ها نباشد. کدهای VC خيلی کثيف و شلوغ است. در ضمن از بنده خدايی که زحمت کشيد و يک زبان کامل را با آن طراحی کرد هم بايد تشکر ويژه کنم. من که شخصاً حوصله‌اش را نداشتم.

اگر يک مقدار بيشتر رويش کار شود قابليت اين را دارد که برود روی sourceforge و احتمالاً paper از تويش در بيايد. مهندس جابری‌پور که بعيد است وقتش را داشته باشد اگر وقت داشت تز دکترايش را تمام می‌کرد. بايد يک چيزی آماده کنم اسمش را بگذارم کنارش ببرم پيشش.

از اين که می‌بينم پروژه‌ی ليسانس دارد رويش تعريف می‌شود خوشحالم.

  نظرات ()
آقای قزوه شما کار نداری؟ نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۳/٥/٢٤

يعنی خود قزوه آمده تو وبلاگ من نظر گذاشته؟ نمی‌دانم بگويم عجب آدم بيکاری! شخصيت بدون وبلاگ قزوه را بيشتر دوست دارم برعکس خيلی‌ها که ملاک ارزش‌گذاری‌شان روی آدم‌ها وبلاگ داشتن است.

  نظرات ()
دنيا قرار نيست بهشت باشد! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۳/٥/۱۸

سوار تاکسی شديم. راننده مدام ناله می‌کرد از جور زمانه و نامردی و نامردمی. خلاصه دل پری داشت. محسن بهش گفت: «خوش‌بختانه دنيا جای ماندن نيست و گرنه خيلی سخت بود.»

دنيا دياری است پيچيده در سختی و بلا. (علی عليه‌السلام)

  نظرات ()
وبلاگ CE نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۳/٥/۱٦

وبلاگ CE خيلی بهتر از آن چيزی که فکر می‌کردم درآمد. اوائل که پويا گفت يک وبلاگ برای communication بين adminهای CE راه انداخته است خيلی توجهی نکردم. احساس کردم تب وبلاگ‌بازی است که کل ايران را گرفته است. گفتم کلی groupware (اين جا يک کسره است) open  و web based وجود دارد برای team communiction  مثل PHProjek.

اما حالا می‌بينم قالب وبلاگ خيلی بهتر است. اول اينکه صورت خشک و رسمی کاری ندارد. ثانياً اين که صدها آدمی که يک جورهايی سرنوشت خودشان را با CE گره‌خورده می‌دانند (!) و سرپا بودنش برايشان مهم است اما از دور دستی بر آتش دارند (مثل خودم) هم می‌توانند در جريان وضعيت CE قرار بگيرند و احتمالاً يک نظری بپرانند! ثالثاً اين که يک مقدار بقيه می‌فهمند که CE يک سايت الکی و ساده نيست. رابعاً فکر می‌کنم در نوع خودش کار نويی باشد، لااقل در ايران.

يادتان هست که قبلاً درباره‌ی پويا چی گفته بودم.

  نظرات ()
اينترنت يزد بهتر از تهران نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۳/٥/۱۱
اين جا سرعت dial-up خيلی خوب است. آن قدر خوب که احساس نمی‌کنی dial-up است. به ندرت افت کيفيت دارد. متوسط ۵۰k وصل می‌شود و راحت ۵.۵k بدون استفاده از هيچ شتابدهنده‌ای دانلود می‌کند. اينترنت dial-up شان را روی شبکه‌ی داخلی‌شان که ۱۰-۲۰ تا کامپيوتر دارد share کرده‌اند! مشکلی هم نيست کار چندانی ازش نمی‌کشند. در حدی که بخواهند وب مرور کنند کارشان را راه می‌اندازد. ظاهراً از يک جايی به نام پيشگامان اينترنت می‌گيرند.
  نظرات ()
disk druid نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۳/٥/۱۱
دارم به يک نفر اين جا می‌گويم از همان سال‌های اول آشنايی با لينوکس اين سوال برايم بوده است که چرا disk druid را بعد از نصب در اختيار نداريم؟ چرا ردهت آن را فقط برای نصب گذاشته است؟ شما نمی‌دانيد؟
  نظرات ()
گزارش کارسوق يزد نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۳/٥/۱۱
از يزد می‌نگارم. از به قول خودشان «کارسوق آموزشی لينوکس». سر و کله زدن با بچه‌های دبيرستانی آن هم از نوع تيزهوش، هميشه برايم شيرين بوده است. تصورم اين است که طبع پاک‌تری دارند.

گرم است خيلی گرم. کولرشان هم نفس ندارد. برايم من حساس خيلی مشکل است. دو روز اول دخترها هستند. دو روز دوم پسرها. برای دوره‌ی پسرها نمی‌توانم بمانم. بايد برگردم.

برای منی که به ندرت از تهران خارج شده‌ام تجربه‌ی خوبی است. روز اول که هرچی سوال می‌پرسيدند اصلاً لهجه‌شان را نمی‌فهميدم. هنوز هم خيلی نمی‌فهمم هر سوال را چند بار تکرار می‌کنند و گوشم را می‌آورم نزديک تا بفهمم چه می‌گويند. خودشان اقرار می‌کنند که مردمان اقتصادی هستند. می‌گفتند يکی از ورزشگاه‌هايشان هميشه برای مسابقات فوتبال پر از تماشاچی می‌شد. بليطش مجانی بود. وقتی تنها بليطش را ۵۰ تومان کردند ورزشگاه خالی شد!

روی اين دستگاه ويندوز ۲۰۰۰ نصب است و باز هم همان مشکلات کهنه و خسته‌کننده‌ی فارسی. احتمالاً شما «ی»ها را خراب می‌بينيد اما چه می‌شود کرد؟ کی اين پروژه‌ی لينوکس فارسی در می‌آيد؟
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب