حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
وقتی مايکروسافت تسليم مي‌شود. نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٥/۱/۱۸

دقت کرده‌ايد مايکروسافت بالاخره دارد لينوکس را به رسميت مي‌شناسد؟ دو تا از محصولات اخيرش را ببينيد. در Microsoft Sotrage Server 2003 فهميده است که در NAS از مهم‌ترين نکات پشتيبانی از filesystem های گوناگون است و بنابر اين NFS را هم پشتيبانی مي‌کند. تا آن جا که قبلاً مطالعه کرده بودم پياده‌سازی قابل اتکايی از NFS روی ويندوز وجود نداشت. اينکه خود مايکروسافت دست به چنين کاری دارد قابل تامل است.

دومی هم Virtual Server است که در آن بد جوری داد لينوکس سر داده است و با التماس مي‌گويد به جان خودم لينوکس را هم پشتيبانی مي‌کنم. مطمئنم چشمش از پيشرفت خيره‌کننده‌ی vmware ترسيده است. البته اين ديگر آخر حماقت است که آدم بستر virtualization اش را بر روی مايکروسافت بگذارد.

  نظرات ()
goowy نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٥/۱/۱٠

goowy در واقع يک web mail ساخته‌شده با flash است. در واقع من از interface آن خوشم آمد. ايده‌ی goowy خيلی خوب و ساده است: بهتر کردن interface و افزودن امکانات جديد با استفاده از flash. مثلاًcalendar آن به نظرم کاربرپسندتر از آن‌هايی است که با html طراحی شده‌اند، به دليل محدوديت‌های html. اين برای مکان‌هايی که ارتباط ضعيفی با اينترنت داردند شايد خيلی مناسب نباشد اما برای داخل LAN گزينه‌ی خوبی است.

سال‌ها است که در کار mailام و تقريباً اغلب سرويس‌ها، نرم‌افزارها و تکنولوژي‌های مرتبط با آن را بررسی کردم.با اين حال هيچ‌گاه به ذهنم نرسيد اگر کسی در ايران سرويس mail خوب ارائه دهد کارش مي‌گيرد و مي‌تواند يک business فعال راه بياندازد. الان چندين شرکت وجود دارند که چنين کارهايی کرده‌اند. اما کار هيچ کدامشان با اينکه ويژگي‌های خوبی دارند نگرفته است.

about us آن را بخوانيد. چهارتا دوست دور هم جمع شدند و يک ايده‌ی ساده را پياده کرده‌اند و موفق شده‌اند. چقدر ما در کشورمان از اين جمع‌های اين شکلی داريم که پر از ايده‌اند اما وقتی شروع مي‌کنند در نيمه‌ی راه پشيمان مي‌شوند. گير کجاست؟

کاش کسی تحقيقی مي‌کرد درباره‌ی شرکت‌های خصوصی کشور که فعاليتی در زمينه‌ی IT دارند و موفق بوده‌اند. بعد تحليل مي‌کرد چند درصدشان باسلامت رشد کرده‌اند. چند درصدشان به خاطر سرمايه‌ی اوليه‌ی زيادشان و چند درصدشان به خاطر توانايی فنی و خلاقيتاشان. بعد هم مي‌گفت موانع کجاست.

خيلی به اين موضوعات فکر کرده‌ام. در اين پست يکی از آن عوامل را سربسته مي‌خواهم مطرح کنم. وقتی شما در فضای اينترنت قرار مي‌گيری جهانی شده‌ای. ديگر نمي‌توان برای حمايت از محصول داخلی جلوی واردات سرويس و محصول را گرفت. اگر بخواهی موفق شوی بايد مشتری جذب کنی. بايد تو هم از اين فرصت استفاده کنی. نه اينکه بترسی. بايد خوشحال باشی که تو يک بازار هدف به اندازه‌ی تمام کاربران اينترنت داری. کمی هوش و شجاعت مي‌خواهد که وارد اين بازار شوی. بايد توجه داشته باشی که در اين بازار در عين حال که بالقوه درآمد بيشتری خوابيده است زحمت بيشتری هم لازم است. اگر مي‌خواهی بخشی از کاربران !Yahoo را برای خودت کنی بايد با آن رقابت کنی. بايد بفهمی مزيت رقابتي‌ات چيست؟ چه مي‌توانی ارائه دهی که مثلاً برای کاربر ايرانی جذاب است و !Yahoo نمي‌تواند. بايد بدانی اين دنيا برای خودش قوانين و قالبی دارد. حتی اگر خواستی آن قالب‌ها را بشکنی اول بايد آن‌ها را خوب بفهمی. خلاصه تو هم بايد جهانی شوی!

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب