حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
هم اکنون نيازمند ياری سبزتان هستيم! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٥/٥/٢٠

شدیداً نیازمند دعای خیرتان هستم! در این شب‌ها و روزها برایم دعا کنید. گرفتاری کم ندارم.

  نظرات ()
پنهان کردن بي‌سوادی نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٥/٥/۱٦
طرف بیش از ۷-۸ ماه است روی RFP پرتال یک مجموعه‌ی دولتی کار می‌کند. نسخه‌ای از آن را برای ارائه‌ی نظر به‌م داد. صدها اشکال ریز و درشت و نقایص به چشمم آمد و تا حدی رفع کردم بهش تحویل دادم. خیلی تشکر کرد بعد گفت: «اما قبول دارید که همین به سر جمهوری اسلامی زیاد است؟ کمتر کسی توی این مملکت با این کیفیت کار می‌کند.»
  نظرات ()
اشتباه‌های فاحش در اخبار فناوری از منابع رسمی! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٥/٥/۱٦

ما توی این دنیا فقط از کامپیوتر آن هم یک خرده سر در می‌آوریم. دیگر رشته‌ها را خبر ندارم اما اخباری که در زمینه‌ی کامپیوتر حتی از منابع رسمی اعلام می‌شود بسیار غیرعلمی و غیر دقیق است.

دلیل اشاره‌ی این موضوع خبری است که ایرنا درباره‌ی همکاری XenSource و Microsoft آورده است. سراسر خبر پر است از اشتباهات فاحش اساسی چه از بعد فنی چه از بعد غیر فنی. مثلاً درباره‌ی XenSource آمده است که از تولیدکنندگان لینوکس است. شما به سایتش مراجعه کنید و اگر چنین چیزی برداشت کردید ما را هم مطلع کنید.

بر فرض که چنین اشتباهی از تیم خبری ایرنا که ممکن است سواد فنی لازم نداشته باشد رخ دهد چرا فارسی‌لینوکس باید آن را بدون هیچ اصلاحیه‌ای درج کند؟ (آدرس خبر در پرتال فارسی‌لینوکس)

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب