حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
صحت خبری نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٥/٧/٢٦

قبل‌تر درباره‌ی ضعف صحت اخبار فناوری نوشته بودم. امروز خبری در ایسنا دیدم که برای ایسنا زشت بود: «...به نحوي كه تيتراژ روزنامه‌ي كيهان از 250 هزار به 30 هزار تنزل پيدا كرد....به گزارش ايسنا، در اين هنگام، حسين شريعتمداري مديرمسوول كيهان به نوري‌زاد گفت: در حال حاضر تيتراژ روزنامه‌ي كيهان 30 هزار تا نيست.» 

  نظرات ()
آگهی برای کار نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٥/٧/٢٦

ما با قحطی نیرو روبرو هستیم. از حدود ۹ ماه پیش که مسؤلیت جدیدی قبول کردم به طور متوسط هر ماه دو تا نیرو گرفته‌ام. با این حال با ایده‌هایی که در سر دارم تا آخر امسال به همین مقدار باید متخصص جذب کنم. حالا همین‌جا از هر کس که تخصصی در زمینه‌ی کامپیوتر دارد دعوت به همکاری می‌کنم. همه جور امکان همکاری از پاره‌وقت، تمام‌وقت،‌ پروژه‌ای، مشاوره، امریه و ... هم داریم.

من برای همکاری فقط یک شرط کوچک دارم. بدقلق نبودن!


بعد از حدود چهار ماه: لطفاً به جای کامنت گذاشتن رزومه‌تان را بفرستید و توضیح دهید که مربوط به چی هست. در ضمن بد نیست اشاره کنم منظورم واقعاً تخصص بود نه آشنایی!

  نظرات ()
حال و هوای دانشگاه نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٥/٧/٢٥

برای دو پست قبل‌تر، فرد ناشناسی کامنتی گذاشته است که مرا به حال و هوای سال‌های آخر تحصیل برد. دوست داشتم تجربیاتی که برای گذراندن موفق درس‌ها در این چهار سال کسب کرده بودم و کلی منبع داخلی و خارجی که برای هر درس جمع‌آوری کرده بودم را یک جایی جمع کنم و یک راهنما برای دانشجویان تازه‌کار درست کنم. اگر انجام می‌شد واقعاً پروژه‌ی موفقی بود. آن موقع خیلی ذوق و شوق داشتم و اگر فرصتی گپ و گفتی با بچه‌های دوره‌های پائین‌تر رخ می‌داد برایشان کلی توضیح می‌دادم که چه کار کنند و چه طوری درس بخوانند. بر خلاف بعضی سال بالایی‌ها روش‌های پاس کردن و دور زدن را نمی‌گفتم. بلکه بیشتر سعی می‌کردم راه را نشان دهم. پیش خودم فکر می‌کردم خوب می‌دانم.

این را برای آن دوست ناشناسی می‌نویسم که راهنمایی‌هایی از این دست خواسته است. هر کاری یک فصلی دارد. فصل ما گذشته است و آن دل و دماغ سابق نیست. باید به حافظه‌ام فشار بیاورم و برگردم به آن سال‌ها. با این حال اگر کسی طلبه باشد و گیر دهد حاضرم برایش بگویم.

من راهی بسیار متفاوت با اغلب هم‌دوره‌هایم طی کردم. همیشه از شهامت شنا در خلاف جهت خوشم می‌آمده است. اما مطمئن نیستم جهت را درست رفته باشم.

  نظرات ()
رابطه‌ی وبلاگ و دلتنگی نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٥/٧/٢٥
وقتی می‌آیی وبلاگ بنویسی که دلت تنگ چیزی شده باشد. وقتی می‌خواهی شروع به نوشتن کنی متوجه می‌شوی وبلاگ جای خوبی برای درد دل کردن نیست و این دردها در دلت می‌ماند...
  نظرات ()
یک حرکت اعجاب‌انگیز دیگر از مایکروسافت نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٥/٧/۱٢

چند سال پیش وقتی مایکروسافت LIP فارسی برای Office 2003 عرضه کرد در اخبار و سایت‌ها مورد توجه زیادی قرار گرفت. کسی از مایکروسافت انتظار نداشت و تحلیل‌های زیادی صورت گرفت.

اتفاقی دیروز متوجه شدم علاوه بر این که مایکروسافت بسیاری از صفحاتش فارسی شده است،‌ یک LIP فارسی برای ویندوز XP عرضه کرده است. این موضوع که از قبلی با اهمیت‌تر است کمتر به آن پرداخته شده است. (شاید هم من بی‌اطلاعم) با استفاده از آن اغلب متون واسط کاربر ویندوز فارسی شده و عناصر گرافیکی از راست به چپ می‌شوند. آخری اتفاق خوبی نیست و خیلی اذیت می‌کند. مستقل از فایده‌ی این بسته، اصل موضوع قابل توجه است. بازار عرضه کجا است و مشتری کیست؟ چه گروهی روی آن کار کرده است. من به شخص خیلی دنبال این موضوعات گشتم. سرنخ‌هایی پیدا کردم اما به جواب مشخصی نرسیدم. می‌توانم بگویم به احتمال زیاد گروه‌هایی که روی آن کار کرده‌اند از خارج ایران بوده‌اند. حداکثر کسانی از داخل کمک یا مشاوره داده‌اند.

به هر حال دوست دارم بیشتر بدانم.

اگر بعد از نصب خوشتان نیامد برای حذف کردنش از همان برنامه‌ی نصابش کمک بگیرید.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب