حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
غار کتله‌خور نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٢/٢٥

غار کتله خور در استان زنجان واقع است. به احتمال قوی شما هم اسمش را نشنیده‌اید. جمعه‌ی دو هفته پیش با عده‌ای از همکاران به دیدار آنجا رفتیم. فکر می‌کنم توریست‌های خارجی بیشتر با آن آشنا باشند. برای این که بیشتر بدانید به سایتش مراجعه کنید. این غار مدت کمی است که برای بازدید آماده شده است و هنوز به یک محیط تفریحی و گردشگری خوب تبدیل نشده است. جاده‌ی بدی دارد و بخش‌هایی از غار هنوز به روی بازدیدکنندگان باز نشده است. در غار می‌توان پیاده‌وری کرد و تنها از طبقه‌ی فوقانی از میان هفته طبقه بازدید کرد.

  نظرات ()
نامگذاری آدرس‌های ایمیل سازمانی نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٢/۱٩

ما با یکی از همکاران دعوا داریم که آدرس‌های ایمیل سازمانی را چگونه باید نامگذاری کنیم. این دوست ما هم اصلاً از نظرش کوتاه نمی‌آید. برایش توضیح دادم رسم چنین است که نام و نام خانوادگی به دنبال هم می‌آید. چند تا نمونه هم از شرکت‌های خوب برایش نشان دادم قانع نشد. جستجو کردم ببینم جایی هست که توصیه‌هایی در این زمینه داشته باشد. مطلب زیر را یافتم:

http://www.seoconsultants.com/articles/1007/email.asp 

البته بعید است همکار ما با این هم راضی شود. من هم اهل اجبار نیستم و باید صبر کنم. 

  نظرات ()
اقدامات ساده، نتایج بزرگ نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٢/۱٩

چند روز پیش سوار بر اتوبوس‌های تندروز از دانشگاه شریف به سمت پیچ شمیران می‌آمدم. شهرداری مشغول بهسازی پیاده‌رو خیابان انقلاب است. در سفر به آلمان دیدم پیاده‌روهای سنگفرش‌شده و درختکاری‌شده باعث می‌شد مردم آخر هفته‌هایشان را در همین مکان دور هم بگذرانند.

این کار موافقان و مخالفانی دارد. من در مقامی نیستم که بتوانم تأیید کنم این کار با توجه به نیازهای شهری، بودجه‌ی شهرداری و مسائل محیطی دیگر آیا اولویت دارد یا خیر. نکته‌ی بالا را هم از باب بیان مشاهده گفتم. چیزی دیگر در این ماجرا نظرم را جلب کرد. پارچه‌نوشته‌هایی با فاصله‌ی چندمتر به چندمتر نصب شده بود. در این پارچه‌نوشته‌ها از مردم پیشاپیش به خاطر تحمل رنج و تبعات بهسازی پیاده‌رو تشکر شده بود.

اقدامات عمرانی در شهر یک موضوع است و عمران نگرش‌ها، اخلاق و آداب اجتماع موضوعی مهم‌تر. می‌شد استدلال کرد: «ما برای صلاح و رفاه خودتان مشغول بهسازی هستیم. باید سختی‌هایش را بپذیرد این که دیگر نیاز به تشکر ندارد.» اصولاً من در فرهنگ غربی‌ها تشکر بابت هر نکته‌ی کوچکی را زیاد دیده‌ام. مثلاً مدتی که نحوه‌ی نامه‌نگاری تجاری را مطالعه می‌کردم بسیاری از نامه‌ها با تشکر شروع می‌شود. (Thank you letter) ساده است و مؤثر.

پی‌نوشت: صفحه‌ی نمایش لپ‌تاپم از کار افتاده است و عامل اصلی تأخیر در نوشتن شد. این روزها اغلب پیش از ساعت هفت از خانه خارج می‌شوم و بعد از ده مراجعت می‌کنم. برای هم دعا کنیم.

  نظرات ()
پایه‌ی کوه رفتن نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٢/٦
کسی از دوستان هست که اینجا را بخواند و دنبال پایه‌ی کوه رفتن سبک بگردد؟ البته از ورزش‌های سبک و ارزان دیگر هم استقبال می‌شود. بنده همین‌جا آمادگی خودم را برای امضای یک تفاهم همقدمی در این زمینه اعلام می‌کنم.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب