حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
بدون شرح - محل شارژ موبایل نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٥/۳٠

بعضی وقت‌ها وقتی عنوان مطلبی را «بدون شرح» می‌گذاری شرحش این است که آن قدر درباره‌ی آن حرف می‌شود زد که نمی‌دانی از کدام شروع کنی و کجا تمامش کنی.

محل شارژ موبایل برادران

محل شارژ موبایل خواهران

  نظرات ()
سطح تحصیلی دانشگاه شریف نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٥/٢٢

این گزارش را بخوانید. بر خلاف این گزارش، به نظر من سطح آموزش در دوره‌ی کارشناسی بین دانشگاه شریف، تهران و امیرکبیر در بسیاری از رشته‌های مهندسی تفاوت چندانی ندارد. پس علت حسن شهرت شریف در چیست؟

تحلیل خامم این است: برند شریف دارای اعتبار است. این برند معتبر باعث جذب داوطلبان برتر می‌شود. قرار گرفتن در کنار داوطلبان برتر و احساس حضور در یک محیط معتبر به دانشجویان حس اعتمادی به نفسی می‌دهد که بسیار در کسب توفیقات مؤثر است. اصلاً این اعتماد به نفسی که از این طریق ایجاد می‌شود را دست کم نگیرید. بسیاری از حرکت‌های بزرگی که در شریف شروع شده است ریشه‌اش در همین است. یک دانشجویی شریف کمتر به این فکر می‌کند که آیا می‌تواند فلان گام‌های بزرگ را بردارد یا نه. بیشتر فکر می‌کند اگر کارهای مهمی نکند عقب می‌ماند.

البته نکته‌ای که اشاره کردم تنها جنبه‌ی مثبتتش بود. همین نکته جنبه‌های منفی هم دارد که قصد ندارم در این پست آن‌ها را بگشایم.

  نظرات ()
همسری جانباز نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٥/٢٢

همسر جانبازی در گفتگویی با سایتی از مشکلات و مصائب جانبازان گفته است. (+) نظرات مخاطبان بیشتر حول و حوش نابسامانی در وضعیت جانبازان است و کمتر کسی درباره‌ی همسر جانباز سخن گفته است. نگرانی‌ام این است که روز به روز در جامعه‌ی ما زن‌هایی که نگاهشان به زندگی مشترک، هماهنگ با این همسر جانباز باشد کمتر می‌شود. چند لحظه تصور کنید شما هم تأیید خواهید کرد. همسری یک جانباز به نظرم معادل جانبازی است.

مگر شما نیستی که به طرق مختلف آرزوی جهاد و شهادت می‌کنی؟ مگر شما نیستی که ژشت شهادت‌طلبی به خودت می‌گیری؟ مگر شما نیستی که مکرر می‌خوانی کاش در صحرای کربلا بودم و با شما به فوز عظیم می‌رسیدم؟ صراحتاً برای شما میدان جهاد فراهم کرده‌اند و گفته‌اند خانم اگر می‌خواهی به فوز برسی بفرما در این آوردگاه زندگی مشترک جهاد و کوشش کن. اگر اینجا را رها کردی و رفتی مثلاً جای مردان در جبهه‌های مسلحانه جنگیدی و بر فرض هم شهید شدی بعید می‌دانم ازت بپذیرند. در ضمن اگر ادعایت دروغ نباشد حتماً تأیید خواهی کرد کسی که در جبهه‌ی اول دوام نیاورد حتماً در جبهه‌ی دوم هم موفق نخواهد بود.

  نظرات ()
سرمایه‌گذاری در بازار انرژی نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٥/٢٠

با توجه به شرایط فعلی و پیش‌بینی‌های آتی به دوستان و اطرافیان توصیه کرده‌ام در بازار انرژی سرمایه‌گذاری کنند. از طرح‌های کسب و کار ساده‌ای مثل گرفتن نمایندگی UPS، باتری، دیزل‌ژنراتور تا انرژی‌های تجدیدپذیر. دارم سعی می‌کنم یک سری بسته‌های کسب و کار در این زمینه طراحی کنم. امسال چه سودی کردند UPS سازان و ژنراتورسازان!

  نظرات ()
Story of an Iranian in New York نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٥/۱۸

عنوان مطلب عنوان ایمیلی درباره‌ی ماجرای یک ایرانی در نیویورک است که اخیراً برایم ارسال شده است. جایز ندیدم شما را از آن بی‌بهره بگذارم. البته احتمال خیالی بودن این داستان بسیار زیاد است.

 

A TRUE INCIDENT
An Iranian man walks into a bank in New York City asks for the loan officer.
He tells the loan officer that he is going to Iran on business for two weeks and needs to borrow $5,000.
The bank officer tells him that the bank will need some form of security for the loan,
so the Iranian man hands over the keys and documents of new Ferrari parked on the street in front of the bank.
He produces the title and everything checks out. The loan
officer agrees to accept the car as collateral for the loan.
The bank's president and its officers all enjoy a good laugh at the Iranian
for using a $250,000 Ferrari as collateral against a $5,000 loan. An
employee of the bank then drives the Ferrari into the bank's underground
garage and parks it there.
Two weeks later, the Iranian returns, repays the $5,000 and the interest,
which comes to $15.41 .
The loan officer says, "Sir, we are very happy to have had your business,
and this transaction has worked out very nicely, but we are a little puzzled.
While you were away, we checked you out and found that you
are a multi millionaire.
What puzzles us is, why would you bother to borrow "$5,000" ?
The Iranian replies:
"Where else in New York City can I park my car for two weeks for only $15.41
and expect it to be there when I return'" This is why Iran is shining!

  نظرات ()
سلسله مقالات محمد مطهری نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٥/۱٧

نمی‌دانم سلسله مقالات محمد مطهری در تابناک را دنبال می‌کنید؟ به نظرم حرف دل اغلب خیرخواهان و دلسوزان این مرز و بوم را به طرز ماهرانه‌ای می‌زند. این سلسه مقالات به نظرم می‌تواند پایه‌ی تحولات اجتماعی مثبتی شود. الآن به قسمت نهم رسیده است و در مقدمه‌ی آن مشابه چیزی را گفته است که بنده چند ماه پیش همین جا به نقل از دکتر ملکیان آورده بودم.(+) ما مردم باید تعارف با خودمان را کنار بگذاریم و از این تمجیدهای توخالی صدا و سیما دوری کنیم که مردم ما بهترین هستند. نمی‌دانم گفتن این حرف‌ها به ما مردم بر می‌خورد یا نه ولی از آن طرف می‌فهمم که جامعه‌ی ما با شیب تندی رو به قهقرا می‌رود و ندیدن این افت فکری، فرهنگی خیانت بزرگ‌تری به جامعه است. برای همه‌ی آن‌هایی که از این وضعیت رنج می‌برند و درد اصلاح جامعه را دارند باید کمک کنند تا این دغدغه‌ها به حرکتی اجتماعی تبدیل شود.

  نظرات ()
سند چشم‌انداز بالاخره بر روی وب نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٥/۱٢

چند سال پیش (دو یا سه سال) هر چه روی وب به دنبال نسخه‌ی الکترونیکی انگلیسی سند چشم‌انداز توسعه‌ی کشور گشتم چیزی پیدا نکردم و اگر اشتباه نکنم در همین رابطه در وبلاگم چیزی هم نوشتم. توضیح دادم این که می‌گویند ما در تولید محتوای دیجیتال عقبیم یعنی همین. خوشبختانه در یکی، دو سال اخیر وضعمان در تولید محتوای دیجیتال با سرعت خوبی در حال رشد است که بررسی این خود مقاله‌ی مفصلی می‌طلبد.

از مقدمه که بگذریم امروز در خبری خواندم آقای هاشمی رفسنجانی در دیداری گفته است که طبق سند چشم‌انداز باید حداقل سی و پنج درصد خدمات به صورت الکترونیکی ارائه شود.(+) برایم عجیب آمد که در سند چشم‌انداز به چنین نکاتی پرداخته شده باشد. این بار باز به دنبال سند چشم‌انداز گشتم و خوشبختانه مطالب زیادی پیدا کردم. علاوه بر آن سایتی که به طور تخصصی به آن می‌پرداخت. اگر شما هم به این موضوعات علاقه دارید می‌توانید از سایت ایران ۱۴۰۴ بهره ببرید.

البته من نتوانستم این جمله آقای هاشمی را در سند پیدا کنم. احتمالاً باید در برنامه‌های زیربخشش باشد. در یک جستجوی سریع هنوز نتوانستم در برنامه‌ها هم پیدایش کنم. برای کسانی که می‌خواهند بدانند بر روی چه بخش‌هایی از فناوری سرمایه‌گذاری کنند اطلاع از چنین اهداف و برنامه‌هایی رهنما است.

  نظرات ()
انجمن انفورماتیک ایران نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٥/۱٢

بنده به دلیل مشغولیت کاری‌ام معمولاً اخبار و اتفاقات حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات را پیگیری می‌کنم. با تشکل‌ها و سازمان‌های مرتبط، وظایف، اختیارت و فعالیت‌هایشان نیز آشنایم. اما برایم جالب است تا به امروز اسمی از انجمن انفورماتیک ایران نشنیده بودم. از آن جالب‌تر ما انجمن کامپیوتر ایران هم داریم و ممکن است شبهه‌ی یکی بودن این دو انجمن پیش بیاید. به نظر از اطلاعات به دست‌آمده این انجمن از همه‌شان قدیمی‌تر باشد. نمی‌دانم چه طور بروزش کمتر است؟

  نظرات ()
محمد شیرعلی به رحمت خدا پیوست نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٥/٥

دیروز ناگهان پیامکی از سجاد شیرعلی دیدم که خبر درگذشت برادرش محمد را اعلام می‌کرد. بعد از ابراز تأسف و تسلیت از طریق پیامک علت را نیز جویا شدم ولی تا احتمالاً شرائط این روزهایش طوری نیست که بتواند پاسخگو باشد. نمی‌دانم شما این دو برادر را می‌شناختید یا نه. اگر نمی‌شناختید کمی می‌توانید از صفحات اینترنتی‌شان با ایشان آشنا شوید.

چند بار قصد داشتم سراغ محمدشان بروم و دعوتش به همکاری کنم. زود از دست رفت. تا کی پیامک ما گوشی به گوشی بچرخد.

  نظرات ()
هسته‌ی هلو نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٧/٥/٥

هسته‌ی هلو نسبت به سایر میوه‌های مشابهش (مثلاً انواع آلو) نوک بسیار تیز و برنده‌ای دارد. اگر بی‌توجه به نکته‌ی یادشده هلو را گاز بزنید ممکن است دهانتان را از درون بد جوری ببرید. روش بهتر این است که ابتدا هلو را نصف کرده و پس از جدا کردن هسته نوش جان فرمایید.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب