حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
کسب و کار با مدل CSP نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/٦/٢٦

قبلاً در این باره در وبلاگم نیز نوشته بودم. دیشب با دوستی صحبت می‌کردم و می‌گفتم الآن کشور آماده‌ی برپایی مدل‌های کسب و کار Service Provider در حوزه‌ی ICT است. به طور خاص تأکید داشتم بر روی Content Service Provider. می‌گفت این‌هایی که تو می‌گویی درست است ولی برای خارج نه ایران. استدلالش این بود که در ایران کسی از این روش نتوانسته است کسب و کار بزرگی شکل دهد.

تجربه‌ی من می‌گوید فاصله‌ی بازار ICT ما با دنیای خارج از لحاظ کشش و تمایلات بازار حدود چهار یا پنج سال است. اگر شما با در نظر گرفتن این فاصله برنامه‌ریزی کنید و محصولی یا سرویسی را آماده‌ی عرضه به بازار کنید با احتمال بالایی مورد اقبال قرار می‌گیرد. به عبارت دیگر اگر چیزی سه سال پیش در بازارهای خارج از ایران مورد اقبال قرار گرفت شما برای یکی دو سال دیگر می‌توانید به بازار عرضه‌اش کنید و انتظار موفقیت داشته باشید. البته این به معنای در نظر گرفتن دیگر عوامل موفقیت یک محصول یا خدمت نیست.

  نظرات ()
یا ابانا استغفر لنا ذنوبنا نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/٦/٢٠

«یا ابانا استغفر لنا ذنوبنا انا کنا خاطئین»

***

مگر نفرمود من و علی پدران این امتیم؟
یا علی! باور ندارم علاقه‌ات به ما کمتر از علاقه‌ی یعقوب به فرزندانش باشد هر چند جرممان بیشتر. چه قدر آرزو دارم از دو لبانت می‌شنیدم:
«سوف استغفر لکم ربی انه هو الغفور الرحیم»

  نظرات ()
اللهم الیک فررنا من ذنوبنا فاونا تائبین نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/٦/۱٩

هر کس ممکن است بسته به حال و موقعیتش با مناجاتی یا فرازی از دعایی بیشتر ارتباط برقرار کند. بعضی دعاها کمتر شناخته شده‌اند و کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند و بعضاً لطایفی شیرین دارند. شاید یک دلیلش جایگیری نامناسب آن دعا در مفاتیح باشد. برای من لحن و بیان دعایی که در قسم چهارم اعمال ماه رمضان، دعا و اعمال روزهای ماه مبارک رمضان، آمده است (لینک دعا) بسیار دلنشین و روح‌افزا است. بی‌مناسبت ندیدم یکی دو تا از قله‌ها و اوج‌های مدنظرم را بیاورم. یکی‌اش آنجا است که می‌گوید:

«خدایا ما از گناهانمان به سوی تو فرار کردیم پس ما را که باز گشتیم مأوا ده»

استغفارش نیز در نظرم متمایز و امیدبخش است:

استغفر الله ربی و اتوب الیه ان ربی قریب مجیب
استغفر الله ربی و اتوب الیه ان ربی رحیم و ودود
استغفرالله ربی و اتوب الیه ان ربی کان غفارا
اللهم اغفر لی انک انت ارحم الراحمین

رب انی عملت سوءأ و ظلمت نفسی فاغفر لی انه لا یغفر الذنوب الا انت
استغفر الله الذی لا اله الا هو الحی القیوم
الحلیم العظیم الکریم الغفار للذنب العظیم و اتوب الیه
استغفر الله ان الله کان غفورا رحیما

  نظرات ()
منطق؟ نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/٦/۱٩

- «ما خانوداگی آدم‌های منطقی هستیم.»

- «هنوز جای منطق‌تان درد می‌کند.»

 

  نظرات ()
اطعام و رمضان نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/٦/۱٥

سال گذشته چند پست نستباً طولانی درباره‌ی فرصت انفاق و احسان در ماه رمضان نوشتم و مؤثر واقع شد. خواهر بزرگم به همراه عده‌ای دیگر مسؤلیت توزیع این پول‌ها و ارزاق را در شهرستانی به عهده دارد و از قبل ماه رمضان سفارش کرده بود از دوست‌هایت پول جمع کن.

امسال چند بار آمدم دوباره به این کار دعوت کنم ولی پشیمان شدم. در خودم آن صفای لازم را ندیدم. خواهرم ول کن نیست و زنگ و پیامک که «برای نیازمندان کاری بکن.»

دوستان داخل و خارج که احیاناً ممکن است این پیام را بخوانند این دعوت را از زبان من نشنوند بلکه به واعظ درونشان گوش دهند و اگر تصمیمی گرفتند مرا در جریان بگذارند. راستش برای انفاق خیلی مهم نیست آیین و مرامت چیست. امام ما غیر مسلمانان را نیز اطعام می‌کرد شما نیز که هم آیین ما نیستی دریغ مکن. برای بعضی از ما شاید چند ده هزار تومان در سال پول حتی یک شب شام جمع‌های دوستانه‌مان نباشد ولی برای گروه‌های هدف این کمک‌ها شادی بسیاری می‌آورد.

  نظرات ()
حداقل لطفی که می‌توانی بکنی نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/٦/٩

خواهش می‌کنم اگر می‌خواهی دروغ بگویی به من نزدیک نشو. حالم بد می‌شود. دست خودم نیست. کمی فاصله بگیر. برو یک جای بهتر. یا اگر سختت است من می‌روم.

نمی‌دانم این که دروغ و تهمت از پا درم می‌آورد یک نقطه‌ی ضعف است یا قوت؟

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب