حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
اشتراک بی‌سیم اینترنت بین دو کامپیوتر نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/۸/٢٩

اخیراً چند بار با این مسأله مواجه شدم و گفتم خوب است در این جا بیاورمش. احتمالاً مشکل تعداد زیادی است و دنبال راه حل می‌گردند.

خوب بگذارید یک بار مسأله را با هم بررسی کنیم:

فرض کنید شما در محلی یک اشتراک اینترنت پرسرعت دارید. (برای این که مسأله کمی پیچیده‌تر و مطابق شرائط معمول ایران شود) فرض کنید هر بار برای ارتباط با اینترنت باید از طریق یک اتصال PPPOE که بر روی مثلاً ویندوزتان ایجاد کرده‌اید وصل شوید. در ویندوز XP به آن WAN Miniport می‌گوید. فرض می‌کنیم کامپیوتری که این اتصال از طریق آن برقرار می‌شود یک کارت شبکه‌ی بی‌سیم دارد. اگر هم ندارد می‌توانید یک کارت شبکه‌ی بی‌سیم برایش تهیه کنید. یک کامپیوتر یا لپ تاپ دیگر هم دارید که کارت شبکه‌ی بی‌سیم دارد و می‌خواهید کامپیوتر دوم نیز از اینترنت استفاده کند. بنابر این کامپیوتر اول باید اینترنت را به اشتراک بگذارد.

خوب وقتم تمام شد و نمی‌رسم اینجا بنویسم. اگر کسی فارسی‌اش را آماده کند خوب است و همین جا می‌گذارم ولی علی الحساب دو، سه لینک زیر را داشته باشید. اگر مشکل زبان نداشته باشید کارتان را راه می‌اندازد. دوتای اول مربوط به ویندوز xp و سومی نیز مربوط به ویندوز vista است.

http://www.microsoft.com/windowsxp/using/networking/setup/adhoc.mspx

http://www.microsoft.com/windowsxp/using/networking/expert/bowman_02april08.mspx

http://www.addictivetips.com/windows-tips/create-a-quick-ad-hoc-wireless-network-connection-between-two-computers-in-windows-vista/

  نظرات ()
خبرنگارها با آدم چه که نمی‌کنند نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/۸/۱٢

چند سال اخیر به کار ژورنالیسم علاقه‌مند شدم و جدی‌تر به آن نگام می‌کنم. قبلاً از آن ابا داشتم و دوستانی که در این کار بودند را حداقل در دلم سرزنش می‌کردم. البته هنوز هم معتقدم آن دوستان زود وارد آن فضا شدند قبل از آن که پختگی لازم را کسب کرده باشند.

امروز اتفاقی مصاحبه‌ای از خودم در ایسنا دیدم. (لینک خبر) متوجه شدم مال چند ماه قبل است. اول کمی گیج شدم. از نوع جملات مشخص بود با کمی جرح و تعدیل حرف‌های من است ولی نمی‌توانستم درست در ذهنم یادآوری کنم. همان ایام مصاحبه‌ای ازم زده بودند که لینکش را در همین وبلاگ (+) آورده بودم. پس این دیگر چه بود؟ آیا همان را تغییر داده بودند؟ یک کم که گذشت متوجه شدم. چیزی که من نوشته بودم متنی بلند بود و خبرنگار محترم ازش دو مصاحبه بیرون کشیده است! دلم می‌خواهد بیشتر با کار این جماعت آشنا شوم و ببینم با چه اصول و اسلوبی اخبار و مصاحبه‌ها را جراحی می‌کنند؟

چند تا نکته:

۱- «نسل جدید مراکز داده»  را نوشته است «مراکز نوین نسل داده»! خوب است حداقل در مورد مصاحبه‌های علمی، بعد از ویرایش به خود طرف بدهند بازبینی کند تا غلط فاحش درج نشود.

۲- اگر خواننده‌ی نوشته‌های من باشید خوب با رسم‌الخط من هم آشنایید. تأکیدم بر جدانویسی و استفاده از فاصله‌ی مجازی است که خوب خبرنگار محترم به آن احترام گذاشته است و تغییرش نداده است.

  نظرات ()
مصاحبه‌ای جدید با امیرخانی نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۸/۸/۱۱

فکر کنم من یکی از نادرترین علاقمندان امیرخانی باشم. علاقه‌ام به امیرخانی بیش از آن که از روی کتاب‌های داستانش شکل گرفته باشد به خاطر آثار غیرداستانی‌اش بوده است. بیشتر آن چه از او خوانده‌ام مقاله، مصاحبه، سفرنامه و سرلوحه بوده است. تقریباً هر بار که کتاب داستانی از او خریده‌ام را به دلیلی نتوانستم بخوانم یا تمامش کنم. در این وبلاگ نیز در طول سالیان گذشته، بارها به مصاحبه‌ها و نوشته‌های اینترنتی‌اش لینک داده‌ام و این بار نیز مصاحبه‌اش با هفته‌نامه‌ی پنجره. (لینک مصاحبه)

گزیده‌ای از مصاحبه:

«...آقای دکتر اباذری در کتاب خود می‎گوید اگر از میان همین خیل جمعیتی که در راه‎پیمایی، مرگ بر آمریکا می‎گویند یکی را بیرون بکشیم و به او بگوییم ویزای آمریکا می‎خواهی، با علاقه و درجا آن را قبول می‎کند و دوباره داخل جمعیت برگشته و مرگ بر آمریکا می‎گوید. تفاوت ناخودآگاه فردی و جمعی ما این‎گونه است که البته معنایش نفاق نیست، بلکه یک بار جامعه‎شناختی دارد. ...»

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب