حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
معیار ارزشگذاری انسان نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٩/۳/۱

نوجوان بودم. شاید سال اول دبیرستان یا راهنمایی. درست یادم نیست. آن موقع با توجه به فضای حاکم بر مدرسه، دنبال شرکت در مسابقه‌های مختلف (علمی، هنری و فرهنگی) بودم و کم و بیش رتبه‌هایی نیز کسب کردم. یک بار برای شرکت در مسابقات نهج‌البلاغه (احتمالاً) جزوه‌ای را باید می‌خواندیم. جزوه برایم ثقیل و غیرجذاب بود. ابتدای جزوه روایتی از حضرت بود که تکه‌ی اولش یادم مانده بود و خیلی با خودم کلنجار می‌رفتم تا آن را هضم کنم. اگر چه در ظاهر کلام بسیار ساده است ولی به نظر می‌رسید چیزی عمیق‌تر می‌خواهد بگوید و من آن را نمی‌فهمیدم. اخیراً یک مطلبی خواندم که احساس کردم حالا می‌توانم روایت را بفهمم.

متن روایت: «قدر الرجل علی قدر همته ...» ارزش انسان به اندازه‌ی همت اوست.

حالا این مطلب زیبا از گروه هشت بهشت (آخرین درس معلم) را کنار آن بگذارید.

  نظرات ()
خوشا به حال این زن و شوهر نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٩/٢/٢٦

«هیچ گاه، فاطمه از من نرنجید و او نیز هرگز مرا نرنجاند؛ او را به هیچ کاری مجبور نکردم و او نیز مرا آزرده نساخت؛ در هیچ امری، قدمی برخلاف میل باطنی من برنداشت و هر گاه که به رخسارش نظاره می‌کردم، تمام غصه‌هایم برطرف می‌شد و دردهایم را فراموش می‌کردم.»

  نظرات ()
Windows Easy File Transfer نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٩/٢/۱٩

وقتی لپ‌تاپ یا کامپیوتر شخصی جدیدی می‌گیرید و می‌خواهید تنظیمات و اطلاعات دستگاه قبلی را به کامپیوتر جدید منتقل کنید در نسخه‌های پیشین ویندوز با کار بسیار مشکلی مواجه هستید. در محیط لینوکس این کار تا حد زیادی ساده است چون اغلب یا شاید به تعبیری هر آن چه لازم است جا به جا شود در home تان وجود دارد.

اخیراً مایکروسافت با پی بردن به پیچیدگی‌های این مسأله و تجربه‌ی بد کاربران، ابزاری تحت عنوان Windows Easy File Transfer ارائه کرده است. من اطلاعات لپ‌تاپ قبلی‌ام را به لپ‌تاپ جدیدم با استفاده از این ابزار منتقل کردم و نتیجه تا حد بسیار خوبی رضایت‌بخش بود. تقریباً همه‌چیز همان‌طوری منتقل شد از عکس پس‌زمینه‌ی دستگاهم تا ایمیل‌ها و تنظیمات Outlook تا تنظیمات و اطلاعات ذخیره‌شده در Firefox و ...

منتها یک مقدار ابزارش هنوز بدقلق است و راهنمای درست و حسابی پیشرفته ندارد. من توصیه می‌کنم از مد شبکه‌ی آن استفاده نکنید. بهترین حالتی که من توانستم از آن استفاده کنم کمک‌گیری از یک هارد بیرونی USB بود.

در ضمن من یک لپ‌تاپ Dell Vostro 1320 بدون سیستم عامل (سری n) خریدم. به نظرم خریدم بهترین نقطه‌ی تعادل قیمت و کارآیی بود. به شما هم توصیه می‌کنم. برای یافتن مدل مطلوبم بدین شکل عمل کردم. به مغازه‌های پایتخت مراجعه کردم و گفتم لپ‌تاپی می‌خواهم که وزنش کمتر از دو کیلوگرم باشد و پردازنده‌اش بالای ۲ گیگاهرتز باشد و قیمتش هم حدود یک میلیون تومان.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب