حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
سخنرانی استیو جابز در جشن فارغ‌التحصیلی استنفورد ۲۰۱۰ نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٩/٤/٢۸

من از استیو جابز خوشم نمی‌آمده است. به دلایلی که خیلی هم مطمئن نیستم به اندازه‌ی کافی محکم باشد. ولی با گوش کردن به این سخنرانی‌اش در دیدگاهم تردید کردم. شاید لازم باشد درباره‌ی او بیشتر تحقیق کنم بعد خوش‌گمان یا بدگمان شوم. به هر حال سخنرانی‌اش را گوش کنید. (لینک فیلم سخنرانی بر روی تد) به خصوص آن تکه که درباره‌ی مرگ صحبت می‌کند برایم جالب‌تر از بقیه‌اش بود. واقعاً اگر بتوانی آن همه سال هر روز که از خواب بیدار می‌شوی فکر کنی آخرین روز عمرت است، زندگی متمایزی خواهی داشت.

 

  نظرات ()
پررویی! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٩/٤/٢۸

- مردک خیلی پررو و بی‌حیا است.

- چه طور؟

- پررو، وقتی فحشش می‌دهی،‌ جواب آدم را می‌دهد.

  نظرات ()
خانم‌ها حواستان هست؟ نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٩/٤/٢٥

یک نشریه‌ی تبلیغاتی به اسم پیک برتر هر از گاهی به درب خانه‌مان رایگان می‌آید. امروز تصادفی آن را باز کردم و ورق زدم. نکته‌ی عجیب آن بود که شاید بیش از هفتاد درصد تبلیغات این شماره در مورد آرایشگاه و سالن‌های زیبایی، جراحی زیبایی، لیزر، لاغری و رژیم غذایی و چیزهایی دیگر از همین جنس بود. من شش، هفت سال پیش نیز این نشریه را دیده بودم. به هیچ وجه ترکیب تبلیغاتش این چنین نبود. هم‌چنین طبق تحقیقاتم قیمت‌های این جور جاها نیز بسیار بالا رفته است. حتی من تحقیق کردم در کشورهای پیش‌رفته یک عروس به طور متوسط کمتر از ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار خرج آرایش عروسی‌اش می‌کند ولی در ایران این عدد بیش از ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار است. تعداد قابل توجهی از سالن‌های آرایش و زیبایی کف قیمت‌شان حدود ششصد هزار تومان است. پیشتر هم حتماً در اخبار خوانده بودید که ایران مقام اول لوازم آرایشی در خاورمیانه و هفتم دنیا را دارد.

خانم‌ها حواستان هست به کجا می‌روید و به کجا جامعه‌مان را می‌برید؟ به نظر من این حرکتی که شروع شده است مثل یک گلوله‌ی برف می‌ماند که از بالای قله حرکتش را شروع کرده است و الآن در حال تبدیل شدن به یک بهمن است.  اگر چه جلوی این تفکر غلط ایستادن سخت و پر هزینه است ولی اگر چند نفر داوطلب نشوند روز به روز این بهمن بنیان‌کن‌تر می‌شود. هر چه جلویش زودتر گرفته شود، جلوگیری‌اش راحت‌تر و کم‌هزینه‌تر است. نشود مثل گلدکوئست که کلی آدم بدبخت شوند بعد به فکر بیفتیم! چرا ما منتظر می‌مانیم یک نهادی یا دستگاهی حتماً در این زمینه‌ها حرکتی شروع کند؟ نمی‌شود خودجوش خودمان/خودتان کاری کنید؟ کاش چند نفر از میان خود خانم‌ها داوطلب می‌شدند و با این حرکت خطرناک مقابله می‌کردند. یادتان باشد قرار است از دامن شما مردها به معراج بروند. نکند سرگرم به این سرگرمی‌ها شوید و وظیفه‌ی اصلی‌تان را فراموش کنید. نگذارید عده‌ای از احساس زیبایی‌دوستی شما سوء استفاده کرده و جیب‌هایشان را پرپول کنند و شما را به افراط بکشانند.

چند سالی است شرکت داو، از تولیدکننده‌های شناخته‌شده‌ی لوازم آرایشی و بهداشتی، حرکتی برای بازتعریف زیبایی واقعی شروع کرده است. نگرانی آن‌ها بیشتر معطوف به کاهش اعتماد به نفس در میان دختران است. در این رابطه فیلم زیر را ببینید. در پایان می‌گوید حالا متوجه شدید چرا درک ما نسبت به زیبایی تغییر پیدا کرده است؟ بعد می گوید ما معتقدیم زیبایی نباید تصنعی باشد.

http://www.campaignforrealbeauty.ae/flat3.asp?id=7219

تو را که حسن خداداده است و حجله‌ی بخت / چه حاجت است که مشاطه‌ات بیاراید؟

(حافظ)

  نظرات ()
ویندوز هفت و مشکل بالا نیامدن بعد از به روزرسانی نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٩/٤/٦

بر روی لپ‌تاپ تازه‌ام ویندوز هفت نصب کرده‌ام و خوب بیش از یک و نیم ماه است که با آن کلنجار می‌روم. در این پست نمی‌خواهم نظرم را درباره‌ی آن بنویسم که احتمالاً پست جداگانه‌ای طلب می‌کند. از چند روز پیش به مشکلی جدی برخوردم که بالاخره راه حل آن را یافتم. آن را اینجا نیز می‌نویسم تا اگر کس دیگری مبتلا شد زودتر بیابد. شرح مشکل و راه حل را در ادامه بخوانید.

به‌روزرسانی‌های لپ‌تاپ دل با به روزرسان ویندوز یکی است. (یا می‌توان یکی‌اش کرد) چند روز پیش چند به روزرسانی پیشنهاد کرد و آن‌ها را برای نصب گذاشتم. یکی از آن‌ها نیاز به رستارت کامپیوتر داشت. وقتی رستارت کردم دیگر ویندوز بالا نمی‌آمد و اطلاعات مربوط به boot شدن سیستم عامل گویا به هم ریخته بود. با مقداری جستجو در اینترنت به نظر می‌رسید مشکل از نصب یک درایور ناسازگار برای یک سخت‌افزار جانبی است. برای همین خیلی‌ها توصیه کرده بودند اگر سخت‌افزاری جانبی به کامپیوتر وصل کرده‌اید جدا کنید و دوباره سیستم را بوت کنید. منتها من چیز جدیدی به آن وصل نکرده بودم. بعداً که مشکل حل شد متوجه شدم مشکل از به روزرسانی یک درایور جدید برای touchpad لپ‌تاپ بوده است که درست کار نمی‌کند. (به نظرم خیلی غیرقابل قبول است که یک به روزرسانی درایور بتواند مانع boot شدن سیستم عامل شود)

تمام راه‌هایی که از طریق DVD ویندوز برای recovery وجود داشت را تست کردم. اغلب راهنماها بر روی وب نیز توصیه می‌کردند از این روش‌ها استفاده کنیم ولی اشکال آنجا بود که همه‌شان با شکست روبرو می‌شد و می‌گفت نمی‌تواند recover کند یا اطلاعات مربوط به boot را ذخیره کند. خلاصه چیزی که به کمکم آمد راهنمایی لینک زیر بود:

http://neosmart.net/wiki/display/EBCD/Recovering+the+Vista+Bootloader+from+the+DVD

هم‌چنین گویا محصولی خاص این کار ساخته‌اند که می‌توانید از اینجا توضیحات مربوطه را ملاحظه کنید.

خلاصه چندین ساعت وقتم را گرفت و در اغلب انجمن‌ها و سایت‌های رسمی وابسته به مایکروسافت جواب به دردبخوری نیافتم. گویا این مشکل بسیار رایج است و خیلی‌ها در انجمن‌ها مشکلشان را بیان کرده بودند و راه حلی نیافته بودند.

  نظرات ()
گفتگو درباره‌ی پرداخت الکترونیک در برنامه‌ی رادیویی گفتگوی روز نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٩/٤/۳

شنبه‌ای که گذشت در رادیو گفتگو در برنامه‌ی گفتگوی روز با حضور چند مهمان دیگر حضوری و تلفنی درباره‌ی «فرصت‌ها و چالش‌های بانکداری الکترونیک» به صحبت نشستیم. از اینجا آن برنامه را می‌توانید گوش کنید.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب