حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
دانلود زیرنویس‌های TED نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٩/٥/٢۸

اگر با TED آشنا نیستید، سری به سایت TED بزنید. شاید،‌ در سال‌های اخیر بیشتر به دلیل عرضه‌ی TED Talks بر روی وب و به صورت رایگان شناخته‌تر شده باشد.

چنان چه شما هم از محتوای سخنرانی‌ها خوش‌تان آمده است و مثل من می‌خواهید برای تقویت مهارت شنوایی و درک زبان انگلیسی از آن بهره ببرید، می‌توانید از خود سایت به آسانی ویدئوی آن را دانلود کنید. هم‌چنین در سایت زیرنویس فیلم‌ها نیز وجود دارد ولی قابل دانلود به فرمتی نیست که توسط player های معروف قابل بازخوانی باشد. برای آن که بتوانید زیرنویس‌ها را در فرمت srt دانلود کنید می‌توانید از این سایت کمک بگیرید.

  نظرات ()
داستان تازه مسلمان از کتاب داستان راستان نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٩/٥/۱۸

کتاب داستان راستان، به نظرم کتابی است که باید هر از گاهی خوانده شود. همین جا، توصیه می‌کنم اگر این کتاب را قبلاً هم خوانده‌اید، حتماً مرور دوباره‌ی آن مفید خواهد بود به ویژه آن که خواندن هر داستانش بیش از دو یا سه دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد ولی در عوض بسیار کاربردی است. کتاب را از این جا و این جا می‌توانید دریافت و مطالعه کنید.

با این مقدمه می‌خواهم نظر شما را به داستانی معروف از این کتاب جلب کنم. داستان تازه مسلمان را اگر چه ممکن است قبلاً شنیده یا خوانده باشید یک بار دیگر از روی کتاب بخوانید. (لینک داستان تازه مسلمان) من تنها جمله‌ی انتهایی که به نوعی پیام داستان است را اینجا می‌آورم:

«بنابراین شما همیشه متوجه این حقیقت باشید که بر مردم‏ تنگ نگیرید، اندازه و طاقت و توانایى مردم را در نظر بگیرید. تا مى‏توانید کارى کنید که مردم متمایل به دین شوند و فرارى نشوند. آیا نمى‏دانید که روش سیاست اموى‏ بر سختگیرى و عنف و شدت است ولى راه و روش ما بر نرمى و مدارا و حسن‏ معاشرت و به دست آوردن دلهاست؟»

 

  نظرات ()
آیا بهترین اسامی از مخفف‌سازی حاصل می‌شود؟ نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٩/٥/۱۳

TIC، TCI، ITC

این سه مخفف، اسامی سه شرکت دولتی (یکی اخیراً خصولتی شده است) عرصه‌ی ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (ICT) است. اگر خود ICT را هم اضافه کنید می‌شود چهار تا مخفف که از چینش سه حرف I، C و T به دست می‌آید.

چندی پیش با یک شرکت خارجی صحبت می‌‌کردم و در طول بحث‌مان به کرات مجبور بودم به این شرکت‌ها ارجاع دهم. دیگر همه‌مان گیج شده بودیم. تازه اگر TCT را هم اضافه کنید، متوجه می‌شوید این طور اسم گذاشتن چه تقلید بیجایی است.

ITC: شرکت فناوری اطلاعات ایران

TCI: شرکت مخابرات ایران

TIC: شرکت ارتباطات زیرساخت

TCT: شرکت مخابرات استان تهران

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب