حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
حضور در برنامه‌ی بهار نارنج - نوروز 90 نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٠/۱/۱٥

نوروز امسال مهمان یکی از برنامه‌های بهار نارنج به همراه پوریا پورسرخ با اجرای احسان علیخانی بودم. می‌توانید از طریق این لینک آن را مشاهده کنید. یکی از عوامل برنامه می‌گفت به احسان علیخانی گفتم اگر بین این دو تا توانستی جمع کنی هنر کرده‌ای.

قبل از برنامه‌ی ما ضبط برنامه‌ی پورمخبر و خانم سعیدی بود. واقعاً حرف‌هایشان خیلی خیلی شیرین و خنده‌دار بود. حیف که مجبورند بخش زیادی‌اش را حذف کنند و گرنه جزء جذاب‌ترین گفتگوها می‌شد.

  نظرات ()
نکاتی در باب سفر حج عمره نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٠/۱/۱۱
  1. خوب از ایران که می‌خواهید بروید به شما گفته می‌شوید که با موبایل ایرانتان تماس نگیرید و آنجا SIM Card بخرید. تا اینجایش را اغلب می‌دانند. ما نیز یک SIM Card متعلق به اپراتور Zain گرفتیم. با این حال هزینه‌ی تماس به ایران باز بالا است. نکته‌ای که من کشف کردم و اینجا ثبت می‌کنم تا بقیه نیز استفاده کنند تغییر پکیج به Internation package بود. مثل همین طرح‌های متخلفی که ایرانسل معرفی می‌کند. اگر package مورد استفاده‌تان را به International تغییر دهید می‌توانید دو شماره که بیشتر با آن‌ها تماس می‌گیرید را معرفی کنید و تماس با آن‌ها برایتان ارزان‌تر تمام می‌‌شود. دقیق نمی‌دانم چه قدر ارزان‌تر ولی فکر کنم حدود ۳۰ درصد. برای این کار باید یک پیامک به شماره‌ی ۷۱۲۷۱۲ بزنید و کلمه‌ی INT را در متن پیامک بگذارید. بعد هم دو شماره‌ی موردنظرتان به همراه کد کشور و شهر جداگانه پیامک کنید. در این رابطه می‌توانید اینجا را بخوانید.
  2. اگر بتوانید قبل از عزیمت به مکه استراحت کنید و هنگام انجام اعمال در مسجد الحرام فقط با کاروان همراهی کنید تا دست‌تان بیایید و بعد خودتان اعمال را انجام دهید بهتر است. چون معمولاً به دلیل ترکیب همسفران (بالا بودن سن و کم بودن سطح سواد) تمام تلاش این است که رفع تکلیف شود و در کوتاه‌ترین زمان حجاج از احرام در آیند. این طوری شما نمی‌توانید با طمأنینه و تفکر در بطن اعمال غرق شوید و با درک شأن مکانی که در آن هستید، اعمال‌تان را انجام دهید و دعاهایی که مثلاً در بالای صفا و مروه می‌شود خواند یا تأملاتی که باید آنجا داشت را انجام دهید. در مورد ما کل اعمال فکر می‌کنم حدود دو ساعت و نیم انجام شد و وقتی تمام می‌‌شود این حس به شما دست می‌دهد که تمام رنج و هزینه‌ی سفر را متحمل می‌شوید برای همین چند ساعت و اگر این چند ساعت آن طور دلچسب‌تان نباشد خوب خیلی احساس خسران به آدم دست می‌دهد.
  3. اگر می‌خواهید در مکه سوغاتی لباس خرید کنید، جداً غیر از باوارث وقت‌تان را تلف نکنید. هر کس به شما آدرس دولی یا سنترپوینت داده است اشتباه راهنمایی‌تان کرده است. به نظرم بهترین ترکیب قیمت/ارزش در باوارث است. البته من شخصاً با سوغات لباس خریدن مخالفم (چون معمولاً سایز نمی‌شود) و با سوغاتی خریدن هم در شرائطی که فرصت سفر محدود است زیاد موافق نیستم. ولی خوب اگر مجبور شدید یا مجبورتان کردند، بهتر است یک جا بروید که زیاد نگردید و سرگردان نشوید.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب