حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
زندگی دموکراتیک، طنز سیاسی از شهید رجب‌بیگی نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩۱/۱/۱۸

در دوره‌ی دبیرستان بودم که یکی از دوستان شفیق (آدرس وبلاگ) طنزنوشته‌ای کوتاه با عنوان «زندگی دموکراتیک» را داد تا بخوانم. یکی دو برگ کاغذ بیشتر نبود و تنها به نام نویسنده اکتفا شده بود. آن مطلب خیلی به مذاقم به خصوص در آن ایام خوش آمده بود و آن را هجوی بر روند سیاست‌زده کردن افراطی امور در آن روزگار پس از دوم خرداد می‌دانستم. معلوم بود این طنز در اوائل انقلاب و اوج تحرکات سیاسی و انقلابی‌گری نوشته شده است. برایم هم جالب بود که نویسنده‌اش شهید شده است و توانایی قلمی‌اش برایم ستودنی بود. آن مطلب را آن سال‌ها بارها خوانده بودم و به دیگران هم داده بودم تا بخوانند. حالا پس از سال‌ها آن را بر روی سایت شهید رجب‌بیگی یافتم. خواندن آن را به شما هم توصیه می‌کنم و خاطرات آن سال‌ها را در ذهنم مرور می‌کنم.

«من تازه از فرنگ برگشته‌ام و متوجه شده‌ام که اوضاع خیلی فرق کرده و من در یک خانواده‌ی کاملاً دموکراتیک زندگی می‌کنم. تمام کارهای خانه‌ی ما به شکل دموکراتیک انجام می‌شود. تمام اتاق‌های خانه‌ی ما به جای کاغذ دیواری با انواع و اقسام پوسترها به شکل دموکراتیک پوشیده شده است. ...» (ادامه‌ی مطلب)

** مطلع شدم متأسفانه سایتی که به آن ارجاع شده است از کار افتاده است. برای خواندن مطلب می‌توانید در اینترنت جستجویش کنید. یکی از نتایج جستجو اینجا است. امیدوارم این یکی از دسترس خارج نشود.

 

 

 

 

 

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب