حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
مشکل با ADSL Modem شرکت Zyxel و راه حل نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩۱/٤/۳۱

در مجتمع آپارتمانی که ما زندگی می‌کنیم هر چند واحد از یک اینترنت ADSL اشتراک گذاشته‌شده از طریق Wireless استفاده می‌کنند. ما از شاتل سرویس گرفته‌ایم و با توجه به شناختی که از شاتل داشتم انتظار سرویس خوب داشتم. با این که در منطقه‌ای دیگر از شهر من شاتل دارم و خیلی از آن راضی‌ام در این نقطه به شدت قطعی و کندی داشتیم. روزی چند بار باید مودم را reset می‌کردیم تا درست می‌شد.

با شاتل چندین بار تماس گرفتیم ولی کاری از پیش نرفت. به فکر تعویض سرویس‌دهنده بودیم ولی یک همت جمعی نبود. تا این که امروز تصمیم گرفتم ببینم اشکالش از کجا است تا با شاتل طرح کنم. در حین گشتن در واسط مدیریتی مودم دیدم بخش Log پر از پیغام‌های خطای زیر شده است:

exceeds the max. number of session per host!

دقت کردم دیدم دقیقاً وقتی این مشکل بروز پیدا کرده است ارتباط اینترنت هم دچار اختلال شده است. با جستجویی در وب، راه حل را پیدا کردم و مشکلی که مدت‌ها زجرمان می‌داد با یک تنظیم ساده حل شد. اگر شما هم به مشکل مشابهی برخوردید می‌توانید به روش زیر اقدام کنید.

۱- به صفحه‌ی وب مدیریتی مودم‌تان بروید. مثلاً چیزی شبیه 192.168.1.1 را باید در مرورگرتان تایپ کنید. 

۲- به بخش تنظیمات network، تنظیمات مربوط به NAT بروید.

۳- MAX NAT/Firewall Sessions Per User را افزایش دهید. هر عددی است آن را دو برابر کنید.

  نظرات ()
مصاحبه پنجره با محمدرضا شهیدی‌فر نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩۱/٤/٢۸

من با دیدن «مردم ایران سلام» مجذوب شهیدی‌فر شدم. چیزی که برایم جالب بود نگه داشتن کیفیت برنامه در سطح عالی برای یک مدت مستمر هر روزه بود. با خود می‌گفتم بالاخره هر آدمی یک روز حال دارد یک روز بی‌حال است. نمی‌شود همیشه سر کیف باشد و با یک کیفیت یکسان کاری را انجام دهد. نه مریض شود نه مثلاً توی خانه یا محل کار دچار مسأله‌ای شود و ... آن وقت این حجم از محتوی ارزشمند در یک برنامه هم ارائه دهد. نمی‌دانم رمز موفقیتش چه بود.

چون مدتی است تلویزیون را تعطیل کرده‌ایم اجرای برنامه‌ی پارک ملت را دنبال نکردم ولی متن گفتگوهای بعضی قسمت‌هایش که چالشی شده بود را خواندم. بهانه‌ی نوشتن این مطلب مصاحبه‌ای است که نشریه‌ی پنجره با وی کرده است و یک بخشش برایم از بقیه‌اش جذب‌تر بود که فکر می‌کنم تبدیل به تیتر روی جلد مجله هم شده است:

«...

اساسا برای ما تلویزیون فی‎ حد ذاته هیچ ارزشی ندارد. یعنی ما تلویزیون‎باز و عاشق تلویزیون نیستیم. اتفاقا برای من، تلویزیون منفورترین پدیده عالم است و از خدا می‎خواستم ‎ای کاش اصلا تلویزیون نبود. معتقدم اگر تلویزیون نبود، شاید ما امروز زندگی سعادتمندانه‎تری ‎داشتیم. اما بالأخره این پدیده وجود دارد و نمی‎شود از آن صرف‎نظر کرد. پس ما به‎دلیل دغدغه‎‎های قلبی‎ که داشته‎ایم، به تلویزیون به‎عنوان یک رسانه تأثیرگذار ‎آمده‎ایم نه به‎دلایل دیگر. این دغدغه‎ها و آرمان‎‎ها هر کجای دیگر هم می‎توانند مطرح شوند.....

»

کامل مصاحبه

 

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب