حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
توصیه‌ها و تجربیات سفر به بارسلونا نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/۱/۱

چند هفته پیش برای بازدید از رویداد MWC به بارسلونا سفر کردم. هر چند توصیه‌ها و تجربیات هر سفر بسته به نوع سفر (تجاری، تفریحی،‌ دوستانه یا خانوادگی و ...) می‌تواند متفاوت باشد ولی به هر حال، به اشتراک گذاشتن تجربیات و نظرات شخصی خالی از لطف نیست ولی قبل از به کار بستن مطمئن شوید برای مورد شما نیز مناسب است.

۱- در فرودگاه حتماً سیم‌کارت بخرید. به نظرم مهم‌تر از آن که چه سیم‌کارتی بخرید این است که حتماً سیم‌کارت با دیتا بخرید که گشتن در شهر بدون دست‌رسی به اینترنت سخت خواهد شد! به امید این که در شهر بخرید نمانید که ممکن است به این راحتی گیرتان نیاید. البته یکی از دوستان می‌گفت گویا در اطراف محل برگزاری MWC یافت می‌شود ولی خوب تا بروید پیدا کنید، احتمالاً کار راحتی در پیش ندارید.

۲- برای استفاده از حمل و نقل عمومی، بهتر است از این بلیط‌های مثلاً ده سفره (T10) که چند نفر هم می‌توانند از آن استفاده کنند بخرید. این روش بسیار مقرون به صرفه است. یک نکته هم برای کسانی که برای نمایشگاه MWC سفر می‌کنند. درست است که با بلیط نمایشگاه می‌توانید مجانی داخل شهر سفر کنید ولی ممکن است بخواهید یکی دو روز بیشتر بمانید و مثلاً در شهر بچرخید و نیاز به بلیط خواهید داشت.

۳- در ایام شلوغ و نمایشگاهی معمولاً قیمت هتل‌ها بسیار بالا است و خوب بعضی ممکن است گزینه‌هایی مثل airbnb را دنبال کنند. من خودم در اروپا با wimdu تجربه‌ی بهتری داشتم و اگر از airbnb جواب نگرفتید wimdu را امتحان کنید. یکی از دوستان هم بیرون شهر جا گرفته بود که اتفاقاً جاهای خوش منظره‌ای هم باید باشد و اگر چه دورتر است ولی با حمل و نقل عمومی در مجموع گزینه‌ی اقتصادی‌تر است.

۴- اگر وقت محدودی جهت گشت و گذار در شهر را دارید، ممکن است بخواهید بین گزینه‌های مختلف انتخاب کنید. هر کسی ممکن است یکی از جاذبه‌های گردش‌گری را به شما توصیه کند. من پیشنهادم این است اگر فقط یک روز وقت دارید کل آن روز را به بازدید از تپه‌های مونتجویک اختصاص دهید و از قلعه‌ای که در بالای تپه است شروع کنید. خوش‌بختانه اتوبوس در ایستگاه‌های مختلف تپه‌ی مونتجویک توقف دارد. در پایین تپه نیز میدان‌گاهی است که موزه‌ی معروف، فواره و ... در آن قرار دارد. گویا فواره‌ی جادویی شب‌ها ساعت ۹ به بعد آغاز به کار می‌کند ولی در طول روز نیز بازدید از آن خالی از لطف نیست. ما نرسیدیم بقیه‌ی بخش‌های پارک را بازدید کنیم ولی به نظرم این دو مورد، باید از بقیه‌اش جذاب‌تر باشد.

۵- اگر چه برخی رستوران‌های داخل نمایشگاه، غذای حلال داشتند (کنار نام غذاهای گوشتی، حلال درج شده بود) ولی من از کیفیتش راضی نبودم. در عوض من رستوران مصری توت را پیش‌نهاد می‌کنم که اتفاقاً نزدیک کلیسای ساگرادا فامیلیا است.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب