حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
روز اول در دانشگاه UoR1 نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/٦/٢٥

دیروز به طور رسمی سال دوم از دوره‌ی کارشناسی ارشد EIT Digital را شروع کردم. از ویژگی‌های این دوره گذراندن هر سال در دانشگاهی متفاوت در کشوری متفاوت است.

از این که فقط سه نفر در این دوره هستیم خیلی حس خوبی داشتم. همیشه خلوتی را بر شلوغی ترجیح داده‌ام. احساس می‌کنی دسترسی اختصاصی به منابع، اساتید و سایر امکانات داری.

یک نکته‌ی دیگر که توجهم را جلب کرد سهل‌گیری درباره‌ی مدارک لازم برای ثبت‌ نام بود. از من جز کپی ترجمه‌ی مدرک لیسانس، کپی پاسپورت و یک قطعه عکس چیزی نخواست. یک فرم ساده هم داشت که با کمک منشی دوره پرش کردم. برایم عجیب بود چرا اصل مدارک را برای تطابق درخواست نکردند. اگر کسی مدرک تقلبی بدهد، چه؟
دلیلش هر چه بوده باشد، در من حس خوبی ایجاد کرد و خوب این خودش کم دلیلی نمی‌تواند باشد. 

  نظرات ()
Plan for hereafter نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/٥/٢

If you are planning for your future, I adivse to plan for far future. Plan for hereafter (next world)

  نظرات ()
ترجمه‌ی ماشینی PDF نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/٤/۱٩

اگر چه ترجمه‌ی ماشینی به خصوص از زبان‌های لاتین به فارسی خوب کار نمی‌کند ولی ترجمه‌ی ماشینی بین برخی زبان‌های لاتین قابل قبول است.

حالا اگر گیر افتاده باشید و مجبور باشید  از ترجمه‌ی ماشینی استفاده کنید، خوب احتمالاً مترجم گوگل جزء گزینه‌هایتان است. مشکل این‌جا است که گوگل وقتی فایل PDF را ترجمه می‌کند، فرمتش به هم می‌ریزد.

راهکار پیش‌نهادی:

۱- نسخه‌های جدید MS Word می‌توانند فایل‌های PDF را باز کنند. با Word فایل‌تان را باز کنید.

۲- آن را به فرمت word document ذخیره کنید.

۳- از سایت https://www.onlinedoctranslator.com/ برای ترجمه‌ی فایل Word استفاده کنید.

  نظرات ()
دیکته‌ی غلط رایج واژه‌ی «حاضر» نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/٤/۱۳

من مانده‌ام چرا این قدر املای غلط واژه‌ی «حاضر» یا «حضور» فراگیر است؟ خیلی‌ها آن را به اشتباه با «ظ» می‌نویسند.

چه نکته‌ای در این کلمه هست که منجر به این نتیجه شده است؟

  نظرات ()
Chrome 64-bit نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/۳/۱٩

چند هفته‌ای است Chrome ام را از ۳۲ بیت به ۶۴ بیت ارتقاء دادم و تفاوتش در performance بسیار بسیار بیش‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کردم.

خیلی الآن راضی هستم و خیلی روان‌تر شده است.

شما هم اگر از نسخه‌ی ۳۲ بیتی استفاده می‌کنید و امکان ارتقاء به ۶۴ بیتی دارید، توصیه می‌کنم این کار را در دستور بگذارید. 

  نظرات ()
هم‌گامی تقویم شمی و میلادی؟ نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/۳/٦

تا دیروز فکر می‌کردم همواره سالگردهای میلادی و شمسی با هم منطبق هستند. منتها گویا در سال‌های کبیسه این قاعده به هم می‌ریزد.

بنابر این ممکن است مثلاً سالروز تولد میلادی و شمسی شما هر چهار سال یک‌بار یک روز جا به جا شود.

  نظرات ()
MS OneDrive فارسی! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/٢/٢۳

نمی‌دانم من تازه دیدم یا این اتفاق تازه افتاده است.Microsoft OneDrive فارسی شده است. این‌جا ببینید.

مایکروسافت خیلی عوض شده است. تقویم فارسی را هم که به ویندوز ۱۰ اضافه کرد.

  نظرات ()
توصیه‌ها و تجربیات سفر به بارسلونا نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/۱/۱

چند هفته پیش برای بازدید از رویداد MWC به بارسلونا سفر کردم. هر چند توصیه‌ها و تجربیات هر سفر بسته به نوع سفر (تجاری، تفریحی،‌ دوستانه یا خانوادگی و ...) می‌تواند متفاوت باشد ولی به هر حال، به اشتراک گذاشتن تجربیات و نظرات شخصی خالی از لطف نیست ولی قبل از به کار بستن مطمئن شوید برای مورد شما نیز مناسب است.

۱- در فرودگاه حتماً سیم‌کارت بخرید. به نظرم مهم‌تر از آن که چه سیم‌کارتی بخرید این است که حتماً سیم‌کارت با دیتا بخرید که گشتن در شهر بدون دست‌رسی به اینترنت سخت خواهد شد! به امید این که در شهر بخرید نمانید که ممکن است به این راحتی گیرتان نیاید. البته یکی از دوستان می‌گفت گویا در اطراف محل برگزاری MWC یافت می‌شود ولی خوب تا بروید پیدا کنید، احتمالاً کار راحتی در پیش ندارید.

۲- برای استفاده از حمل و نقل عمومی، بهتر است از این بلیط‌های مثلاً ده سفره (T10) که چند نفر هم می‌توانند از آن استفاده کنند بخرید. این روش بسیار مقرون به صرفه است. یک نکته هم برای کسانی که برای نمایشگاه MWC سفر می‌کنند. درست است که با بلیط نمایشگاه می‌توانید مجانی داخل شهر سفر کنید ولی ممکن است بخواهید یکی دو روز بیشتر بمانید و مثلاً در شهر بچرخید و نیاز به بلیط خواهید داشت.

۳- در ایام شلوغ و نمایشگاهی معمولاً قیمت هتل‌ها بسیار بالا است و خوب بعضی ممکن است گزینه‌هایی مثل airbnb را دنبال کنند. من خودم در اروپا با wimdu تجربه‌ی بهتری داشتم و اگر از airbnb جواب نگرفتید wimdu را امتحان کنید. یکی از دوستان هم بیرون شهر جا گرفته بود که اتفاقاً جاهای خوش منظره‌ای هم باید باشد و اگر چه دورتر است ولی با حمل و نقل عمومی در مجموع گزینه‌ی اقتصادی‌تر است.

۴- اگر وقت محدودی جهت گشت و گذار در شهر را دارید، ممکن است بخواهید بین گزینه‌های مختلف انتخاب کنید. هر کسی ممکن است یکی از جاذبه‌های گردش‌گری را به شما توصیه کند. من پیشنهادم این است اگر فقط یک روز وقت دارید کل آن روز را به بازدید از تپه‌های مونتجویک اختصاص دهید و از قلعه‌ای که در بالای تپه است شروع کنید. خوش‌بختانه اتوبوس در ایستگاه‌های مختلف تپه‌ی مونتجویک توقف دارد. در پایین تپه نیز میدان‌گاهی است که موزه‌ی معروف، فواره و ... در آن قرار دارد. گویا فواره‌ی جادویی شب‌ها ساعت ۹ به بعد آغاز به کار می‌کند ولی در طول روز نیز بازدید از آن خالی از لطف نیست. ما نرسیدیم بقیه‌ی بخش‌های پارک را بازدید کنیم ولی به نظرم این دو مورد، باید از بقیه‌اش جذاب‌تر باشد.

۵- اگر چه برخی رستوران‌های داخل نمایشگاه، غذای حلال داشتند (کنار نام غذاهای گوشتی، حلال درج شده بود) ولی من از کیفیتش راضی نبودم. در عوض من رستوران مصری توت را پیش‌نهاد می‌کنم که اتفاقاً نزدیک کلیسای ساگرادا فامیلیا است.

  نظرات ()
ترافیک و آلودگی هوا، اصلی‌ترین عوامل تأثیرگذار بر کیفیت زندگی در تهران نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٤/۱٢/۱٢

اگر تهران ترافیک و آلودگی هوا نداشت، با خیلی چیزهای دیگرش حاضر بودم کنار بیایم ...

  نظرات ()
نکات کلیدی رزومه‌ی خوب نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٤/۱٢/٩

یک نفر ازم خواسته بود، رزومه‌اش را مرور کنم و نظر دهم. چون این مسأله مبتلا‌به خیلی‌ها است و زیاد ازم پرسیده می‌شود، این‌جا می‌گذارم تا بقیه هم اگر مایل بودند بهره ببرند:

اولاً روی اینترنت کلی درباره‌ی رزومه‌ی خوب نوشتن مطلب هست و حتماً توصیه می‌کنم حداقل چهار پنج تا از مطالب در این زمینه مطالعه شود. با این حال مختصراً من نکاتی که به نظرم برجسته است را این‌جا می‌آورم:

-        مهم نیست شماها کجاها بوده‌اید. حتی شاید بد باشد اگر تعداد جاهایی که بوده‌اید زیاد باشد و این خیلی تصویر بدی از شما در ذهن طرف مقابل‌تان می‌سازد.

-        مهم آن است دقیق و روشن بیان کنید هر جا بوده‌اید چه کرده‌اید؟ چه دستاوردی داشته‌اید؟ دقت کنید باز با این متفاوت است که شما مسؤل چه بوده‌اید و چه نقشی داشته‌اید.

-        یک نفر که رزومه‌ی شما دستش می‌رسد، اگر ظرف ده تا سی ثانیه جذب رزومه‌ی شما نشود (کلیدواژه‌هایی که دنبالش است را در رزومه‌ی شما نیابد) آن را به کناری می‌افکند. بنابر این به دنبال هر موقعیت شغلی که هستید باید مطمئن شوید مهارت‌ها و تجربیات مربوط به آن موقعیت را در رزومه‌تان highlight می‌کنید.

-        تعداد صفحات خیلی زیاد است. دو تا سه صفحه محدود شود.

-در بخش لیست مهارت‌ها، فقط مهارت‌هایی ذکر شود که ظرف سه چهار سال گذشته به کار گرفته شده و در آن تبحر وجود دارد نه صرف آشنایی.

  نظرات ()
مطالب قدیمی تر » « مطالب جدیدتر
مطالب اخیر رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت! بازگشت به دوره‌ی جوانی! نظرسنجی درباره‌ی کیفیت خدمات تعطیلات رسمی ایران در تقویم‌های بین‌المللی استاد خوب / استاد بد
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٤) نکات و حکمت‌ها (٥۱) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢۳) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) درس‌های پدر (۱۳) نقد و نظر (۱٢) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب