حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
بازگشت به دوره‌ی جوانی! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/۱٠/٢۸

بعد از سال‌ها، دوباره برگشتن به محیط کار به عنوان نیروی فنی low-level حس عجیبی است. سال‌ها بود، خواسته یا ناخواسته، از کار فنی یدی فاصله گرفته بودم. خواسته یا ناخواسته سال‌ها بود دیگر لینوکس نصب نکرده بودم، برنامه‌نویسی نکرده بودم و ...

هنوز هم بعد از نزدیک ده سال، نمی‌توانم بین کار فنی و کار مدیریتی انتخاب کنم. هر دویش برایم جذاب است. هنوز هم در این کش و قوس هستم. هر دویش را هم تجربه کردم. نمی‌توانم بگویم کدامش بدتر یا بهتر است.

هم خوش‌حالم چون دست یافتن به یک آرزوی جوانی است. یازده، دوازده سال پیش، له له می‌زدم در چنین موقعیتی قرار بگیرم. هم مردد که این فصل از زندگی، چه کمکی به مسیر آینده‌ام می‌خواهد بکند؟

  نظرات ()
نظرسنجی درباره‌ی کیفیت خدمات نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/۱٠/۱٦

نمی‌دانم آیا در فرانسه قانونی شرکت‌ها و سازمان‌ها را ملزم به ارزیابی کیفیت خدمات‌شان می‌کند یا به طور طبیعی خودشان به این نتیجه رسیده‌اند.

تقریباً بعد از هر تعاملی یا سرویسی یک ایمیل می‌زنند و تقاضا می‌کنند در نظرسنجی شرکت کنید. می‌خواهد سوار شدن به تاکسی باشد، سوار شدن به هواپیما باشد، تماس با بانک باشد، شرکت در دوره‌ی آموزشی باشد یا ...

چه قدر این رفتار پسندیده است.

  نظرات ()
تعطیلات رسمی ایران در تقویم‌های بین‌المللی نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/٩/٩

امروز متوجه شدم تعطیلات رسمی ایران در تقویم گوگل و برخی سایت‌های دیگر از جمله (timeanddate) وفات پیامبر و شهادت امام مجتبی را از قلم انداخته‌ند. همین باعث به اشتباه افتادن یک شرکت خارجی که با ایران کار می‌کرد شده بود.

کسی می‌داند چه طور می‌شود این را گزارش کرد؟

آپدیت ۱:

به همت رفیق شفیق، جناب demystifier، حسین آقای لطفی، این مشکل گزارش شد و تا حد خوبی رفع شد. تا این‌جای کار سایت timeanddate که حکم مرجعیت در این موضوع برای خیلی سرویس‌های دیگر را دارد، اشکال را بر طرف کرده است و چه در تقویم امسالش و چه در تقویم سال بعدشان، تعطیلی «Demise of Prophet Muhammad and Martyrdom of Imam Hassan» قابل مشاهده است.
به نوبه‌ی خودم به خاطر این اقدام سریع تشکر می‌کنم. 

آپدیت ۲:

خوش‌بختانه در Google Calendar هم درست شد.

  نظرات ()
استاد خوب / استاد بد نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/٧/٢۳

بدترین نمره‌ای که در دوره‌ی کارشناسی گرفتم درس «شبیه‌سازی» بود. یک استادی از دانشکده‌ای دیگر می‌آمد و تدریس می‌کرد.
این جناب استاد که کلی ایراد به ایشان وارد بود، با شیوه‌ی بسیار بد تدریسش مرا از این درس و موضوع برای سال‌ها زده کرد. طوری که همیشه سعی می‌کردم بیش‌ترین فاصله را با کارهایی که در این زمینه است حفظ کنم.

گذشت تا این که این ترم مجبور شدم این درس را دوباره بردارم. دیدم اتفاقاً به این موضوعات علاقه‌مند هستم و چه قدر تفاوت است بین دو استاد. بین کسی که خودش را ممحض در درس و تدریس کرده است و کسی که کاسب است و یکی از دکان‌هایش دانشگاه.

البته بهتر آن است آدم به خاطر یک استاد ضعیف از موضوعی زده نشود ولی خوب این هم خودش مهارتی است که هر کسی ندارد.

  نظرات ()
روز اول در دانشگاه UoR1 نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/٦/٢٥

دیروز به طور رسمی سال دوم از دوره‌ی کارشناسی ارشد EIT Digital را شروع کردم. از ویژگی‌های این دوره گذراندن هر سال در دانشگاهی متفاوت در کشوری متفاوت است.

از این که فقط سه نفر در این دوره هستیم خیلی حس خوبی داشتم. همیشه خلوتی را بر شلوغی ترجیح داده‌ام. احساس می‌کنی دسترسی اختصاصی به منابع، اساتید و سایر امکانات داری.

یک نکته‌ی دیگر که توجهم را جلب کرد سهل‌گیری درباره‌ی مدارک لازم برای ثبت‌ نام بود. از من جز کپی ترجمه‌ی مدرک لیسانس، کپی پاسپورت و یک قطعه عکس چیزی نخواست. یک فرم ساده هم داشت که با کمک منشی دوره پرش کردم. برایم عجیب بود چرا اصل مدارک را برای تطابق درخواست نکردند. اگر کسی مدرک تقلبی بدهد، چه؟
دلیلش هر چه بوده باشد، در من حس خوبی ایجاد کرد و خوب این خودش کم دلیلی نمی‌تواند باشد. 

  نظرات ()
Plan for hereafter نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/٥/٢

If you are planning for your future, I adivse to plan for far future. Plan for hereafter (next world)

  نظرات ()
ترجمه‌ی ماشینی PDF نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/٤/۱٩

اگر چه ترجمه‌ی ماشینی به خصوص از زبان‌های لاتین به فارسی خوب کار نمی‌کند ولی ترجمه‌ی ماشینی بین برخی زبان‌های لاتین قابل قبول است.

حالا اگر گیر افتاده باشید و مجبور باشید  از ترجمه‌ی ماشینی استفاده کنید، خوب احتمالاً مترجم گوگل جزء گزینه‌هایتان است. مشکل این‌جا است که گوگل وقتی فایل PDF را ترجمه می‌کند، فرمتش به هم می‌ریزد.

راهکار پیش‌نهادی:

۱- نسخه‌های جدید MS Word می‌توانند فایل‌های PDF را باز کنند. با Word فایل‌تان را باز کنید.

۲- آن را به فرمت word document ذخیره کنید.

۳- از سایت https://www.onlinedoctranslator.com/ برای ترجمه‌ی فایل Word استفاده کنید.

  نظرات ()
دیکته‌ی غلط رایج واژه‌ی «حاضر» نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/٤/۱۳

من مانده‌ام چرا این قدر املای غلط واژه‌ی «حاضر» یا «حضور» فراگیر است؟ خیلی‌ها آن را به اشتباه با «ظ» می‌نویسند.

چه نکته‌ای در این کلمه هست که منجر به این نتیجه شده است؟

  نظرات ()
Chrome 64-bit نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/۳/۱٩

چند هفته‌ای است Chrome ام را از ۳۲ بیت به ۶۴ بیت ارتقاء دادم و تفاوتش در performance بسیار بسیار بیش‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کردم.

خیلی الآن راضی هستم و خیلی روان‌تر شده است.

شما هم اگر از نسخه‌ی ۳۲ بیتی استفاده می‌کنید و امکان ارتقاء به ۶۴ بیتی دارید، توصیه می‌کنم این کار را در دستور بگذارید. 

  نظرات ()
هم‌گامی تقویم شمی و میلادی؟ نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳٩٥/۳/٦

تا دیروز فکر می‌کردم همواره سالگردهای میلادی و شمسی با هم منطبق هستند. منتها گویا در سال‌های کبیسه این قاعده به هم می‌ریزد.

بنابر این ممکن است مثلاً سالروز تولد میلادی و شمسی شما هر چهار سال یک‌بار یک روز جا به جا شود.

  نظرات ()
مطالب قدیمی تر » « مطالب جدیدتر
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب