حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
پاس شدن به شيوه ايرانی نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۱/۱٠/٢٥
نوشته شده توسط مصطفی
با سلام خدمت دوستان عزيز و با عرض معذرت از اينکه چند روزی نشد بنويسم. اول اينکه اوستا زنگ زد و گفت که مدير وبلاگ نامه داده که يا نوشته‌های وبلاگ تو عوض کن يا اينکه از گروه کامپيوتر بايد بری بيرون. بعدش هم اوستا گفت که چند تا مطلب کامپيوتری بنويس تا ما رو اخراج نکنند. ما هم که بلد نيستيم گذاشتيم تا خودش اين مطالب رو اضافه کنه که نکرد. دوم هم اين بود که سخت مشغول درس خواندن بودم و هنوز هم بايد بخوانيم تا امتحانات را بیشتر از این قهوه‌ای نکنيم.
اما مطلب امروز مربوط می‌شود به پاس کردن راحت امتحانات سخت، توسط مقداری پول ناقابل. آی اونايی که می‌گين همه‌چی پول نيست به اين ماجرای کوچک و دلخراش گوش بدين که به حرف من بدبخت برسين که پول همه‌چی هست يا نه؟
دیروز که رفته بودیم تا امتحان شریف مقاومت رو بگذرانیم، یکی از دوستان را دیدم که با دوست خود درباره درس دیگری صحبت می‌کرد. و مضمون صحبت این بود که ما ۱۵ نفر هستیم نفری ۱۵۰۰۰۰ (صد و پنجاه هزار) تومان گذاشته‌ایم می‌خواهیم بدهیم به آقای....برای درس....، تا ایشان هم این درس را از سر ما بگذراند. خب دوست ایشان هم قبول کرد تا به جمع این ۱۵ نفر بپیوندد. حالا خودتان پیدا کنید پرتغال فروش را.
یکی دیگر از دوستان تعریف می‌کرد که از استاد....درس ریاضی خواستم که یک جلسه خصوصی تشریف بیاورند. ما هم در نظر داشتیم آخر کلاس مبلغ قابل توجهی به ایشان بدهیم. ولی می‌دانید چه شد؟ ایشان آمد و گفت: تو که می‌دونی چه‌کاره هستی منم که می‌دونم چه‌کاره هستم پس ۱۵۰ هزار تومان از ما بدون برگزاری کلاس گرفت و رفت. پیدا کنید نارنگی فروش را.
خب دوستان می‌دانید که مهندسان دانشگاههایی مانند شریف به خارج از کشور می‌روند و می‌بینید که مهندسان بعضی از دانشگاهها چگونه فارغ‌التحصیل می‌شوند.
اگر مانند شمع برای این مملکت بسوزیم حق داریم.


  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب