حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
نقد شاهکار نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۱/۱٢/٩
نوشته شده توسط کی بود کی بود من نبودمسلام به تمامی دوستان و البته هواداران وبلاگ کم ببيننده اوس حسين.
چند وقتی بود که در وبلاگ رو باز نکرده بودم و اگر هم باز کردم ديدم خبری جديدی نيست که بخوام براتون بنويسم. تا اينکه ديروز اين عکس رو در شماره روز پنجشنبه روزنامه ايران ديدم و حسابی حال کردم و بنا رو بر اين گذاشتم تا حتما يه نقد درست حسابی بر اين عکس شاهکار بنويسم. البته همان طور که خودتان خواهيد فهميد روح خود عکاس هم از اين چيزهايی که می‌خواهم بنويسم خبر ندارد و اصلا بدبخت چنين منظوري نداشته و فقط می‌خواسته يه عکس بگيره.
حالا به مدت يک دقيقه به اين عکس نگاه کنيد........

خب چی فهميديد؟....هيچی؟ ....اشکال نداره من براتون توضيح می‌دم.
در نگاه اول يه ديوار سبز می‌بينيد و يک تابلوی آگهی بازرگانی که روی آن پر است از تبليغات انتخاباتی شوراهای اسلامی و نيز يک زن که البته معنی خاصی ندارد و فقط داشته از اونجا رد می‌شده. خواهش می‌کنم سعی نکنيد از هر چيز بی‌معنی مثل اين روشنفکرها معنی پيدا کنيد. اين کار وقت تلف کردن است. در جلوی عکس يک مرد ميانسال را مشاهده می‌کنيد که يک عدد CD از اینهایی که کنار خیابون به ۱۰۰۰ تومان می‌فروشند در دست گرفته و دارد برنامه‌های موجود در این PACK ارزشمند را به دقت می‌خواند.

و حالا یک نقد شاهکار از نوع مصطفی:
دیوار سبزی در انتهای عکس مشاهده می‌کنید که روی آن را عکسهای تبلیغاتی انتخابات پوشانده‌اند، نمادی از سبزی شهر عزیزمان تهران است. یعنی به همین خنده‌داری که می‌بینید چقدر شهر ما تهران سبز و عزیز است، شورای شهر هم به همین اندازه برای این شهر زحمت کشیده است. و همان طور که به ياد داريد تيتر روزنامه‌ها در ماههای گذشته بر اين قضيه سير می‌کرد که: شورای شهر به نفع مافيای مسکن منحل شد و از اين جور حرفها. خب حالا خودتان قضاوت کنيد.
به نظر من همين آقای جلوی عکس بهترين کار را می‌کند. ديگه بايد به همه ای دورويی‌ها و نامردیها پشت کنی و بری دنبال عشق و حال خودت. يه CD ارزون ۱۰۰۰ تومانی بخری و بری خونه حال کنی که اون آمریکایی بدبخت مستکبر امپرياليسم جنايتکار خائن کثيف دزد بی‌شرف احمق خر گاو، خودش رو پاره کرده تا اين برنامه رو بنويسه و تو فقط يه دلار خرجش می‌کنی و تا صبح عشق می‌کنی. آره بابا، گور....همشون با اين مملکت داریشون.

در اين دنيا که مردانش عصا از کور می‌دزدند
من خوش‌باور خوشدل محبت جستجو کردم

زندگی کنيد
ياعلي
  نظرات ()
مطالب اخیر رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت! بازگشت به دوره‌ی جوانی! نظرسنجی درباره‌ی کیفیت خدمات تعطیلات رسمی ایران در تقویم‌های بین‌المللی استاد خوب / استاد بد
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٤) نکات و حکمت‌ها (٥۱) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢۳) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) درس‌های پدر (۱۳) نقد و نظر (۱٢) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب