حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
شک، ترديد، وبلاگ نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۱/٤/۱۳
يکی از دوستان به من گفت کسی نوشته است که فلانی(من) دچار شک فلسفی در مورد وبلاگ نويسی است(يا نزديک به همين مضمون) من خودم فرصت نکردم ببینم. البته گلایه‌ای هم ندارم. آن موقع که داشتم می‌نوشتم خودم هم چنین احساس کردم. تعمدا این کار را کردم. اما تعبیر شک را مناسب آن نمی‌دانم.
من زیاد فکر می‌کنم. از کودکی همین بوده است. خیلی دیر انتخاب می‌کنم و تصمیم می‌گیرم. شاید برای کوچکترین تصمیم‌ها مدت زیادی فکر می‌کنم. حتی به فکر این بودم که نام وبلاگم را به «فکری باید کرد...» تغییر دهم(اسم فعلی‌اش یک خورده خشن است). شاید برای چند سطر نوشتن ساعتها فکر می‌کنم. اگر دقت کرده باشید کلمه «شاید» را هم زیاد به کار می‌برم و به آن علاقه دارم.
من بر این باورم که وجه ممتاز انسان همین فکر کردن است یا دقیقتر انتخاب کردن. آدمی را به اختیار خودش گذاشته اند تا انتخاب کند و برای انتخاب باید اندیشید. همواره انسانهایی که راههای برتر را رفته اند در انتخاب بهتر عمل کرده اند. زندگی سراسر انتخاب است؛ بین خوبی و بدی، خوب و بهتر. راههای زیادی در پیش پای انسان قرار دارد. باید انتهای راه را دید و از این میان برگزید. آدمی پیش از رسیدن به حقیقت در یک حالت شک قرار دارد. شکی که از آن تعبیر به شک مقدس می‌کنند شکی که مقدمه یقین است. شک کردن زیباست در شک ماندن زشت. (بیخشید یک کم زیادی فلسفی شد)
با این توضیحات خواستم بگویم سعی کردم مسیری را که طی می‌کنم تا به انتخابی برسم بنویسم تا اگر کسی خواست مرا همراهی کند. شاید شما هم علاقه‌مند شدید همراه من به بعضی موضوعات بیشتر فکر کنید. اگر نظرتان را بگویید و تعاملی پیش بیاید هم که چه بهتر.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب