حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
جنگ به مثابه سياست خارجی! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٢/٥/۱٤

نوام چامسکی آدم عجيبی است. وی مدت‌ها پيش استاد زبانشناسی بوده است. بعد می‌رود تئوری زبان‌ها را پايه‌گذاری می‌کند که رياضی محض است و در علوم کامپيوتر به شدت استفاده می‌شود. بچه‌های کامپيوتری بايد نام صورت نرمال چامسکی را در درس نظريه‌ی زبان‌ها و ماشين‌ها شنيده باشند. بعد اين سير اعجاب‌انگيز را با رها کردن همه‌ی شهرت‌های قبلی و زدن در خط سياست تکميل می‌کند. به طوری که شايد ديگر کسی امروزه گذشته چامسکی را به ياد نياورد. به خصوص در همين ايران خودمان. وی از منتقدان جدی دولت آمريکا است و از اين جهت به شدت مورد سانسور  رسانه‌های آمريکايی است. کتابی اخيراً منتشر کرده است که واقعاً با مسما است: «جنگ به مثابه سياست خارجي» در واقع يک جوری نيش طنزآميز را هم به همراه دارد. چگونه دولت و ملتی می‌تواند سياست خارجی خود را در دنيای کنونی بر پايه‌ی جنگ‌افروزی طولانی مدت قرار دهد. مقاله‌ی جديد وی در لوموند ديپلماتيک را بخوانيد.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب