حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
چند نکته جالب نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۱/٤/۱٩
:: ديروز وقتی رفتم از BraveNet شمارشگر بگيرم باورم نمی‌شد اين قدر خدمات مجانی داشته باشد. واقعا جالب و جذاب بود. گمان می‌کردم مانند stats4all تنها يک refer counter باشد. از java live chat room و human click گرفته تا vote system . مزيت برای اغلب ايرانيها اين است که همه اينها بر روی کارگزار خود BraveNet اجرا می‌شوند و نيازی به اين ندارند که کارگزار شما مثلا CGI يا PHP را پشتيبانی کند و البته عيب بزرگشان اين است که سرعت دسترسی به صفحه‌تان را کاهش می‌دهند. مخصوصا اين روزها که با شهرتشان استفاده از آنها شتاب بيشتری می‌گيرد و کارگزارهای مربوطه به شدت سرشان شلوغ می‌شود. به هر حال حتما گشت و گذاری در آن بکنيد شايد يکی از اين همه امکانات چشم شما را هم گرفت. من هم شايد تا چند وقت ديگر خدمت Human Click را به طور آزمايشی در اينجا راه انداختم!

:: اين هم سايت محل کار من :
http://www.separ-fw.com
البته من در آزمايشگاه امنيت شبکه يا همان SecLab خودمان مشغول به کار هستم و اين شرکت يک جورهايی هم ما هستيم هم نيستيم. در واقع قرار است در background محصولاتمان را support کند. با اين حال يک موقع فکر نکنيد که اينجا اجتماع هکرها است يا من چيز زيادی بلدم. نه، ما بيشتر تمرکزمان روی توليد firewall ومباحث پيشرفته مربوط به آن است.

:: من چند روز ديگر که از مرخصی برگردم سر کار اولين کاری که بايد انجام بدهم کشيدن دستی به سر و روی دستگاهم است. البته نه با دستمال يا اسپری بلکه از نوع نرم افزاری آن. خلاصه اينکه ‌backup , paritioning و format و نصب دوباره دو تا ويندوز و يک لينوکس و هزارتا برنامه جورواجور و تغيير layout کيبورد و دانلود کردن فونتها اصلاح شده و تنظيم کردن IE و Outlook يا (شايد هم Mozilla يا Opera) درست کرده هزارتا shortcut و .... خلاصه سرتان را درد نياورم يکی، دو روز دور از جان شما سر کاريم. اما در اين ميان مهم‌ترين مساله تهيه نسخه پشتيبان (backup) و حفظ اطلاعات سابق است. در مورد برنامه هايی که بعدا می‌شود دوباره آنها را نصب کرد مثل خود ويندوز يا مجموعه Office يا Visual Studio مشکلی نيست. يا حتی در مورد کدهای منبع(Source Code). مشکل ظريف در مواجهه با چيزی مثل Favorites يا Contacts يا Address book رخ می‌دهد. چگونه می‌توانيم آنها را از دست ندهيم؟ با آنکه می‌توانيم خود آن برنامه‌ها را از دست ندهيم اما اطلاعاتی که آن برنامه‌ها مديريتشان را خودشان به عهده می‌گيرند چه طور؟ اغلب اين برنامه‌ها امکان جالبی به نام export و import فراهم می‌کنند. با اين دو(به لف و نشر مرتب) شما می‌توانيد اطلاعات فوق الذکر را در يک فايل با فرمت مشخص ذخيره کنيد و بعدا دوباره بازيابی کنيد. در مورد IE و Netscape اين امکان يک کمک بزرگ ديگر نيز می‌کند از اين جهت که فايل خروجی به شکل html است و شما می‌توانيد يک صفحه links با استفاده از آن برای homepage تان درست کنيد که نياز به ويرايش چندانی هم ندارد.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب