حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
چرا شمارشگر اینقدر برای ما مهم است؟ نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۱/٤/٢٢
این شمارشگر BraveNet يک کار جالب می‌کند و آنهم نشمردن hit (راستی معادل hit چيست؟)
های خود شماست. فکر می‌کنيد چه طوری؟ يک cookie دايمی در دستگاه شما نصب می‌کند. البته بايد مرورگرتان cookie-enabled باشد. اشکالش اين است که اگر از روی يک دستگاه ديگر Login کنيد يا دوباره ویندوز نصب کنيد خوب همه چيز از دست می‌رود.
شمارشگر اينجا تنها يک hit counter است ولی اينی که من خودم گذاشته‌ام نه. بنابر این گول hit های اینجا را نخورید. برای اینکه مسخره بودن آن را نشان دهم قصد دارم به روشی که بعد از بکار بردن در مورد آن توضیح می‌دهم خودم را به صدر جدول پربیننده‌ترین برسانم. فقط به کمی وقت و یک خط خوب نیاز دارم.

وقتی می‌خواستم این مطلب را بنویسم فکر کردم چرا این شمارشگر اینقدر برای ما مهم است؟ در واقع نباید باشد اما برای آدم سخت است که کلی مطلب به خصوص آموزشی بنویسی و کسی نباشد بخواند. در واقع آدم احساس می‌کند حرف روی زمین مانده است و وقتش تلف شده است. یک علت دیگر هم در مورد خودم این است که پروژه پايان ترم درس برنامه نويسی سستم من يک hit refere counter است و از اين رو به موضوعات مربوطه علاقه‌مند شدم و در مورد روشهای مختلف اين کار تحقيق می‌کنم.

يک قول و قرار هم در همين جا با خودم می‌گذارم. اگر تعداد خواننده‌هايم ظرف دو روز آينده از مرز ۳۰۰ تا گذشت دو تا مطلب کاملا بکر و جذاب يکی در مورد Geek Code و ديگری در مورد GNU Project به طور مفصل و مبسوط می‌نويسم. در هر دو مورد هم تحقيقات زيادی کردم و وقت زيادی گذاشتم. و در غیر اینصورت ممکن است دیگر ننویسم!
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب