حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
مهندسی نرم‌افزار به زبانی که دوست دارم! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٢/۸/۱۱

معيارهای توليد موفق نرم‌افزار: «...مشكل اين جاست: همه ما می‌دانيم كه نيروی كار فنی با قرار گرفتن در جريانی كه از آن به «در بحر موضوع رفتن»  تعبير می‌شود -  بهتر كار می‌كنند؛ اين زمانی است كه تمركزشان كاملاً بر روی كارشان است و حواسشان کاملاً از محيط اطرافشان پرت شده است. احساس زمان را از دست می‌دهند و از طريق تمرکز مطلق، چيزهای عالی‌ای خلق می‌کنند. نويسندگان، برنامه‌نويسان، دانشمندان، و حتی بازيکنان بسکتبال در مورد حالت «در بحر موضوع فرو رفتن»‌ می‌توانند برای شما توضيح دهند...»

آيا شما هم با من ‌و نويسنده موافقيد که اين تست ۱۲تايی در بسياری موارد، از جمله پروژه‌های کوچک که در ايران اغلب با آن‌ها مواجهيم مفيدتر و موثرتر از کتاب قطور Pressman است؟

در مورد اين مقاله خيلی حرف دارم که بزنم. انگار اين دو سال و اندی تمام اين موارد را از نزديک تجربه کردم. اما خوب شايد بعضی خوششان نيايد. سکوت می‌کنم.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب