حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
چند توضيح نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۱/٤/٢۳
:: امروز صبح وقتی رسیدم سر کار ساعت از ۸:۳۰ گذشته بود و اين شمارشگر تو سرعت خوب ديشب بد جوری پيشرفت کرده بود. چند دقیقه هم طول کشید تا بتوانم آنرا متوقف کنم. واقعا شرمنده نمی‌خواستم اينقدر بشمارد چون اينطوری يک مقدار ناعادلانه است و تا مدتها کسی نمی‌تواند اين رکورد را بگيرد. من تنها می‌خواستم بيايم در ۵ نفر اول، همين.

:: در ميان پيامها چند نکته بود که بايد توضيح دهم:
۱- خيلی‌ها گفته بودند به جای اين کارها به سر و وضع صفحه‌ام برسند. درست است اما باور کنيد وقت ندارم و همين الان مديرم تهديد کرده است اگر در ساعت کاری وبلاگ بنويسم آن را می‌بندد. اميدوارم به تدريج آن را تکميل کنم.
۲- يکی گفته بود شما firewall درست می‌کنيد که کاربران اينترنت را محدود کنيد؟! راستش اينطور نيست. من بايد يک دوره مفصل در مورد firewall صحبت کنم تا يک مقدار دانش عمومی در اين زمينه بالا رود. فقط برای اشاره firewall هزار تا کاربرد دارد که يکيش URL Filtering يا به قول شما محدود کردن کاربران اينترنت است. اصلی‌ترين ويژگی firewall محافظت شبکه داخلی در برار تهديدها و حملات خارجی است. خيلی مباحت پيشرفته در اين زمينه از جمله:
stateful inspection, transparency, performance مطرح می‌شود و خيلی کودکانه است که بخواهيم آنها را محدود کردن بناميم و اگر اينطور بود شرکتهای غولی مثل Cisco، CheckPoint، Websense اين مسيرها را طی نمی‌کردند. بالاخره قرار نيست که ما از پاپ کاتوليک‌تر باشيم.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب