حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
زبان بين‌المللی پول نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٢/۱۱/٢٠

آقا لطفی بعد از مذاکره با مهدی کشاورز می‌گفت «يک ربيعی کوچک ديدمش! به قول محسن زبان بين المللی پول را خوب می‌فهمد.»

زبان پول اگرچه خشن و زخمت است اما کم ابهام است. طرفين راحت همديگر را درک می‌کنند. بعداْ کمتر سوء تفاهم پيش می‌آيد.

به صاحب Life With qmail ميل زده بود که و نظرش را در مورد آرايش و ساختار سيستم mail شان پرسيده بود. گفته بود هزينه‌ی مشاوره ساعتی ۲۰۰ دلار. پرسيده بود حالا جواب به سوالاتم چه قدر طول می‌کشد گفته بود ۲۰ دقيقه! به نظرم نکته‌ی مهمی است. ممکن است اين آدم کلی وقت بگذارد و يک سايت درست کند و به طور مجانی دل و جيگر qmail را بريزد بيرون يا توی ليست qmail مجانی جواب سوال دهد، اما اين دليل نمی‌شود که برای جايی که کار تجاری می‌کنند مجانی کار کند. در واقع اين آدم اين کارها را مجانی انجام می‌دهد تا توانايی‌هايش شناخته شود و بعد از طريق و مشاوره و غيره پول در بياورد. فکر می‌کنم توی ايران خيلی کار داريم تا جا بيفتد که برای مشاوره حتی اگر يک يا دو ساعت هم بيشتر طول نکشد بايد پول بدهند و اتفاقا هزينه‌ی مشاوره از کار عادی بيشتر است. مزيت ديگرش اين است که طرفت فکر نمی‌کند وقتت را از سر راه آورده‌ای و اين نکته‌ی مهمی در نوع نگاه به تو است. 

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب