حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
جمهوری اسلامی به زبان ساده! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٢/۱۱/٢٢

آقای روحاني، ايستاده در باد: «...جمهوري اسلامي چيزي غير از اين نبوده و نيست كه ما تصميم گرفته ايم بر اساس دين زندگي كنيم. و شيوه‌ی اجرايي حكومتمان را هم جمهوري ـاما در چارچوب اسلام ـ قرار داده ايم. بنابراين هر آن چه كه ـ در درون اين حكومتـ خوشايند ما نباشد، از دو حال خارج نيست: يا اين چيزي كه ناخوشايندمان بوده، واقعاً دستور دين است؛ كه در اين صورت بايد خودمان را ـبر اساس دستورات و تعاليم دينی ـ اصلاح كنيم؛ يا دستور دين نيست، بلكه ناشي از اشتباهات و خطاها و گناهان افراد است؛ در اين صورت هم بايد بدانيم كه اين يك جمهوريست؛ يعني حكومت خودمان است؛ و همان وظيفه اي كه ما را وادار به تشكيل اين حكومت كرده، ما را وا مي دارد به اين كه كاستي هاي آن را اصلاح كنيم؛ به هر طريقي كه ممكن باشد، ولو به خون خودمان يا به آب روي خودمان. موضوع به همين سادگي است.
من فكر مي كنم اگر اين استدلال را ساده و ساده و ساده كنيد، قشر كثيري از مردم را در بر مي گيرد. و اگر پيچيده و پيچيده و پيچيده كنيد، قشر ديگري از مردم را پشتيباني مي كند. در هر صورت من فكر مي كنم اين استدلال تكليف من يكي را  معلوم مي كند. اين استدلال مرا قانع مي كند و زندگي مرا رقم مي زند؛ و فكر مي كنم با اين استدلال مي توانم تك تك شما را قانع كنم. مطمئن هم باشيد كه خودم را از همه‌ی شما بيشتر دوست دارم. و با يك چيز اگر نخواهم بازي كنم، با سعادت و شرافت خودم است. پس هيچ باكي از بيان آن ندارم، ...»

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب