حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
يک پست با پويا! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۳/٢/٢٢

 پويا دارد وبلاگ می‌نويسد. اتفاق مهمی است. آن‌ها که می‌شناسندش بهتر معنی حرفم را می‌فهمند. پويا از آن دسته آدم‌هايی است که بايد دنبالشان کرد. چون جلوتر می‌روند.

وقتی داشت تلاشش برای بهتر ايندکس شدن digilib در Google را نشان می‌داد احسان جمله‌ای از سر شعف گفت که کاملاً بايد جدی‌اش گرفت: «من اگر جای مسولين بودم يک عالمه پول و يک کامپيوتر می‌دادم به تو می‌گفتم برو يک سال توی يک اتاق واسه خودت کارکن.»

پويا يک آدم خير است. نه از آن دسته که دختر جهيزيه می‌دهند! بلکه دنبال اين است که بالاخره يک جوری به بقيه فايده برساند. هيچ گاه يادم نمی‌رود که هر گاه کسی ازش سوالی می‌کرد حتی اگر به شدت درگير کار با کامپيوتر بود کاملاٌ رو به طرف برمی‌گشت دستش را از روی کيبورد برمی‌داشت روی پايش می‌گذاشت و حرفهای طرف را می‌شنيد و با اشتياق به سوالش جواب می‌داد. و پويا تنها آدمی است که من چنين رفتاری ازش سراغ دارم. بهر حال کامپيوتر يک جور جاذبه‌ای دارد که تمام حواس و تمرکز آدم را به خودش جلب می‌کند.

پويا آدم مولدی است و راز موفقيتش را در همين بايد دانست. پويا بيش از آن که خواسته باشد به پول يا شهرت دست پيدا کند سعی کرده است کاری را جلو ببرد، محصولی توليد کند، کاری راه بياندازد، خدمتی بکند. يکبار امين از کار توی سايت به خاطره بدرفتاری‌ها بريده بود حرف‌های پويا باعث شد پرانرژی‌تر از گذشته بازگردد. پويا بهش گفته بود ببين قديمی‌ها کارهايی کردند که باعث رشد بچه‌ها شد. مثلا بچه‌ها با لينوکس آشنا شدند. اگر ما يک سايت مناسب داشته باشيم بچه‌ها فرصت ياد گرفتن و امتحان کردن موضوعات زيادی پيدا می‌کنند و اين در مجموع به رشد کشور کمک می‌کند.

پويا کمتر کارهايش را به شکل عمومی منتشر کرده است. و خوب سخت است برای کسانی که نمی‌شناسندش توضيح داد که چرا پويا آدم مهمی است و بايد جدی‌تر گرفتش! و هر وقت فکر می‌کنم می‌بينم عجب اسم بامسما و خوش‌آهنگی برايش گزيده‌اند!

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب