حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
embeded systems نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۳/٩/۱٩

اين روزها بخش عمده‌ای از اوقات وبگردی‌ام به جستجو در اطراف embeded systems می‌گذرد. بازار به شدت در حال رشدی دارد. از کارهای عجيب و غريب و فراوانی که در سراسر دنيا در اين زمينه در حال انجام است به شوق می‌آيم. احساس می‌کنم بيشترين علاقه‌ام در اين حواشی است. مدام سايت‌ها را مرور می‌کنم. محصولات را نگاه می‌کنم ببينم چه کار می‌شود کرد کدامشان دم دست‌تر است و يک سری ايده‌ی خام. بعد سری در ليست‌های job می‌زنم و تقاضاهای استخدام با حداقل $100k در سال! و در نهايت حسرت می‌خورم که دست ما کوتاه و خرما بر نخيل. نه برای آن salary بالا برای اينکه احساس می‌کنم دارم هرز می‌روم.

به فکر فرو می‌روم... (حدود ده خط را خودم سانسور کردم)

نبايد از کسی طلبکار بود. نبايد غر زد. نبايد انتظار داشت. تنها می‌توان ايستاد. بالاخره بايد فکری کرد و راهی انديشيد.

يک نفر می‌خواهم که سخت‌افزار را خوب بشناسد. کلی درباره‌ی SBC و SOC و mini-pc و mini-itx و سيستم‌های VIA و embeded storage و Power Supply و خيلی چيزهای ديگر مطالعه کردم. يکی را می‌خواهم که باهش چک کنم و confirmation بگيرم. يکی هم برای اينکه برود بخرد و بياورد و سرهم کنيم و مارکت و ساپورت و .... شايد حجت اين‌ها انتخاب بهتری باشند. هر چه باشد شهامت و جربزه کار بزرگ دارند.

بهتر است همين جا قطعش کنم. ادامه‌اش شايد شبيه آن ماليخوليايی شود که سعدی تعريف می‌کند.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب