حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
چکيده‌ی «آشنايی با محيط برنامه‌نويسی لينوکس» نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۳/٩/٢٤

چيزی که به ذهنم رسيد در همايش همدان ارائه کنم در قالب چکيده‌ی زير آورده‌ام. می‌دانم ابتدا بايد مقاله/ارائه را آماده کرد بعد چکيده‌اش را. اما چه می‌شود کرد وقتی خيلی دير خبرت می‌کنند. چه طور شده؟

لينوكس را مي‌توان بهشت برنامه‌نويس‌ها ناميد. در دسترس بودن متن برنامه‌ها و امكان تغيير و بازانتشار آن موجب توجه ويژه‌ي برنامه‌نويسان به آن شده است. برنامه‌نويسان اين سيستم علاوه بر كاربر نهايي برنامه‌نويساني چون خودشان را نيز مد نظر داشته‌اند و ابزارها و روش‌هاي توليد نرم‌افزار بسيار عالي و گوناگوني را در اين محيط فراهم آورده‌اند. بسياري از اين روش‌ها و ابزارها به سيستم‌هاي ديگر نيز راه يافته‌اند. علاوه بر اين امكان همكاري و تعامل برنامه‌نويسان سراسر جهان با يكديگر در پروژه‌هاي متن‌باز شور و بالندگي خاصي را به اين اجتماع بخشيده است. در اين ارائه سعي مي‌شود پس از آشنايي مختصر با مفاهيم و اصول برنامه‌نويسي در لينوكس، مزاياي برنامه‌نويسي در اين محيط نشان داده شود. فرض مي‌شود شركت‌كنندگان با مفاهيم پايه‌ي برنامه‌نويسي آشنايي دارند.

 

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب