حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
Free Softwares در برابر Proprietary Softwares نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۱/٤/٢٤
پیش از آنکه بخواهم در مورد آن بعدها مفصل توضیح دهم به مقاله‌ای بلند و بالا با عنوان «چرا OSS/FS؟ نگاهی به ارقام بيندازيد» نگاهی بياندازيد تا متوجه شويد چرا يک عده اينقدر روی این قضايا متعصبند. اين مقاله در همان ابتدای کار دو تا شاهد مثال کامل می‌آورد يکی IIS و Windows در برابر Apache و Linux (اولی به عنوان يک سيستم عامل و دومی به عنوای يک Web Server). بعضی‌ها به طور طنز $M را يک Bug بزرگ در عالم نرم افزار خطاب می‌کنند. يا اين جمله طنز معروف:
Microsoft is not an answer, Microsoft is a question. The answer is: No
حتما شما هم طی این مدت بارها و بارها شنیده‌اید که فلان سوراخ امنیتی در IIS وجود دارد و برای رفع آن فلان patch را باید به کار برد. افتضاح‌ترینش هم همان ماجرای ویروس معروف Code Red بود. به قول یکی از دوستان «آخر Microsoft تو را چه به WebServer. تو برو همان ویندوزت را درست کن برات بسه.» نه اینکه Apache سوراخ نداشته باشد اما هم احتمال آن کمتر است و هم رفع آن راحتتر. و هر دوی اینها به خاطر OSS بودن است. بعدا بیشتر توضیح خواهم داد.

  نظرات ()
مطالب اخیر یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت! بازگشت به دوره‌ی جوانی! نظرسنجی درباره‌ی کیفیت خدمات تعطیلات رسمی ایران در تقویم‌های بین‌المللی استاد خوب / استاد بد روز اول در دانشگاه UoR1
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٤) نکات و حکمت‌ها (٥۱) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢۳) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) درس‌های پدر (۱۳) نقد و نظر (۱٢) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱٠) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب