حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
مشکل فونت در ويرايشگر فارسی‌تک نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸۳/۱۱/۱۳

امروز هنگام نصب فارسی‌تک  به مشکلی برخوردم که قبلاً هم پيش آمده بود. مقداری طول کشيد تا با سعی و خطا فهميدم راه حلش چيست. هر چند که راه حل خيلی ساده‌ای داشت. در واقع ما عادت داريم اول راه‌های سخت را امتحان کنيم بعد به فکر راه‌های آسان می‌افتيم. واقعيت اين است که نصب فارسی‌تک خيلی ساده نيست. چند نکته ظريف دارد که فکر می‌کنم بايد يک جايی به شکل درشت‌تری منعکس شود. تصميم گرفتم توی اين پست به آن‌ها اشاره کنم.شايد بهتر بود که به ليست پستی‌اش اين‌ها را می‌فرستادم اما خوب به دلايلی اين کار را نمی‌کنم!

اول، آن دو تا دستوری است که بايد در خط فرمان اجرا شوند. هر وقت فارسی‌تک‌تان کار نکرد اول به آن شک کنيد. يک‌بار برويد آن دو تا را اجرا کنيد احتمالاً درست می‌شود. حالا اينکه اصلاً آن دو دستور چيست و چرا بماند.

مشکل بعدی که من يکی دو بار اخير با اديتور فارسی‌تک داشتم اين بود که بعد از نصب نمی‌شد در آن نوشت و هر فايلی باز می‌کردی محتوای آن را نشان نمی‌داد در حاليکه می‌توانست اجرايش کند. يعنی فارسی‌تک درست نصب شده است اما مشکل در اديتور است. راه حل به اين سادگی است که بايد کامپيوترتان را رستارت کنيد. حتی باز و بسته کردن و نصب مجدد اديتور و فونت و ... هيچ کدام جواب نمی‌دهد. حالا چرا نياز به «بوت‌درمانی» است نمی‌دانم!

نمی‌دانم چرا کسی پيدا نمی‌شود روی فارسی‌تک سرمايه‌گذاری کند؟ تکفا اين همه پول صرف حمايت از پروژه‌های کم‌اهميت‌تر از اين کرده است. واقعاً حمايت از فارسی‌تک با مبلغی خيلی کمتر از بسياری پرو‌ژه‌های ديگر امکان‌پذير است.

بد جوری به فارسی‌تک وابسته شده‌ام دو خط ساده هم نمی‌توانم با MS Word بنويسم.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب