حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
The joy of free certification نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٤/۱/۱٤

BrainBench به مناسبت يک سری مسابقات جهانی بيش از ۴۰۰ تا از تست‌هايش را برای مدت محدودی رايگان کرده است. فکر می‌کنم ۳-۴ روز بيشتر به پايان مسابقه باقی نمانده باشد. از آنجايی که با طناب مفت خود را دار زدن توصيه شده است، طی اين چند روز يک هفت-هشت‌تايی مدرک گرفتم و يک چندتايی‌اش هم نيمه‌کاره ماند. کارنامه‌ام را می‌توانيد اين‌جا ببينيد.

آقا لطفی هم ويرش گرفته بود که حتماً نفر اول Linux Admin شود. تا ديروز که تا پله‌ی هجدهم صعود کرده بود.

نکات قابل توجه:

  1. سخت‌ترين تست مربوط به Business communication بود و هر سوال ۶ دقيقه وقت پاسخگويی داشت. وقتی آدم اين تست را می‌زند می‌فهمد که با همه‌ی سوادش چقدر از دنيای واقعی کسب و کار دور است و چه مسائل مهمتری پيشتر از سواد فنی وجود دارد.
  2. تست type را فکر می‌کنم بی‌انصافی نمره می‌دهند. من با برنامه‌های ديگر امتحان می‌دادم معمولاً excellent يا advanced می‌گرفتم.
  3. Information Technology Terminology را نزنيد بهتر است. يک مشت مزخرفات سخت‌افزاری نامربوط و غيرمشهور ازتان می‌پرسد که بعيد است به گوشتان خورده باشد. من هم خودم همزمان از روی گوگل جستجو می‌کردم و يک چيزهايی زدم.
  4. اعتبار certهای brainbench چه قدر است؟ يادم است يک زمانی تو ايران مد شده بود و طرفدار داشت؟

 

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب