حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
ثبت تجارب و وقايع کاری-۲ نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٤/٢/٢۳

اشتباه اول اين بود که اصلاً آن کار را قبول کردی. نبايد زير بار می‌رفتی. از همان اول هم بايد می‌فهميدی که جلو بردن هم‌چنين پروژه‌ای با وجود «نيک» خودکشی است.

يک جور کَل بود و تفنن. تفنن از اين جهت که کار بزرگ و چالش‌انگيزی بود و تا به حال کسی در ايران نکرده بود و کَل از اين جهت که می‌خواستيم به «نيک» اثبات کنيم که ما در کمترين زمان می‌توانيم بهترين کار را انجام دهيم. و خوب عاقبت کَل و لجبازی هم بهتر از اين نمی‌شود.

هيچ چيز را نبايد به عنوان اشانتيون (ديکته‌اش درست است؟) و يا تخفيف خودتان در نظر بگيريد چون مشتری خودش جدا از اين تخفيف‌ها، حسابی ازتان تخفيف خواهد گرفت. علاوه بر اين طرف نمي‌فهد دندان اسب پيشکش را که  نمی‌شمارند و موجب انتظار نابجا می‌شود. پس لطفاً انصاف به خرج ندهيد و برای کاری که می‌کنيد حق‌الزحمه متناسب بگيريد.

بايد حساب اين را کرد که و از اول به يک طريقی طی کرد که مهلت کار کش پيدا نکند. بيش از اينکه به ضرر مشتری باشد به ضرر خود شما است. به خصوص که به روزهای آخر بکشد و طرف عجله داشته باشد. کارهايی که طرف می‌گويد تا دو، سه روز ديگر می‌خواهم را قبول نکنيد. يک کاری کنيد که کار به روزهای آخر نيفتد.


توضيح: «نيک» کارفرمای سخت‌گير و اصولاً گيربده يکی از پروژه‌هایی است که در چند ماه اخير درگيرش بوده‌ام. از آوردن اسم کامل وی خودداری و از لقب مستعار «نيک» استفاده کردم.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب