حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
مرهم نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٤/٤/۳

يکی از دوستان اهل حال ميلی زده است و گفته است «من مي‌گويم فلانی به احتمال ۶۲/۹۳ ٪ رای مي‌آورد.»

از اين طنز نغزش خيلی خوشم آمد و مقداری روحيه‌ام شاد شد. نمي‌دانم ۶۲/۹۳ درصد را چطور محاسبه کرده است در شرايطی که همه‌ی نظرسنجي‌های تخمينی هم اشتباه از آب در مي‌آيد.

تذکره: فکر مي‌کنم تسلط بسياری به نفس لازم است تا در شرائطی که صحبت از انتخابات به بخشی از greetings (احوالپرسی) تبديل شده است در اين باره ساکت بود. تلاش کردم در اين مدت چيزی در وبلاگ ننويسم. هر چند که به هر جايی در اينترنت سرک مي‌کشيدم از سايت و وبلاگ بحث انتخابات بود و اين عطش آدم را برای اينکه در اين جمع اظهار نظری کند زياد مي‌کرد. نه اينکه جزو تحريمي‌ها باشم. نه! صحبت کردن و قضاوت درباره‌ی آدم‌ها آن هم در جمع عمومی برايم خيلی سخت است. و من مانده‌ام که چطوری برای بقيه اين قدر ساده است؟ دليل ديگر هم اين بود که سال‌ها پيش سر يکی از انتخاب‌ها که جزو اولين تجربه‌های سياسي‌ام بود رابطه‌ام با يک دوست قديمی به هم خورد. (البته از طرف او. حرف‌هايم برايش ثقيل بود.) بعد بلاهايی سر آن دوست آمد که من همواره خودم را در آن قضيه مقصر مي‌دانم. در اين سال‌های اخير سعی کرده‌ام مواظب باشم اختلاف نظرات سياسی دوستي‌هايم را خراب نکند. به همين دليل ناچارم که ساکت باشم. نه از ترس، از اينکه ديگران تحملشان کم است و زود انگ مي‌زنند و جوش مي‌آورند. دليل سوم هم اين است که برای يک تصميم‌گيری صحيح سياسی درک و فهم خيلی چيزها لازم است که بعيد است در يک پست وبلاگ بتوان آنرا منتقل کرد. من به اين نتيجه رسيده‌ام که بايد تلاش کرد تفکر عقلانی را از سطوح پايين ساخت و درک و فهم جامعه را بالا برد بعد آن نتايجی که ما از ساعت‌ها مجادله‌ی سياسی انتظار داريم خود به خود حاصل مي‌شود.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب