حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
کتابی که همه‌ی unix programmer ها بايد بخوانند... نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٤/٥/٤

اشتباه نکنيد. منظورم کتاب‌های Stevens خدابيامرز نيست. آن‌ها را که بديهتاً بايد خوانده باشيد و گرنه که اسم UNIX programmer شايسته‌تان نيست! (فقط به عنوان تذکر حواستان به update آقای Rago که هست؟)

پيشنهاد من The Design and Implementation of the FreeBSD Operating System است! البته فکر نمي‌کنم خودش به ترسناکی اسمش باشد. به هر حال من چند فصلش را نگاه کردم کتاب استخوانداری به نظرم رسيد. با اينکه اين سالها تعداد کتابهای مرتبط با برنامه‌نويسی در لينوکس يا يونيکس رو به افزايش بوده است اما اين يکی از بسياری جهات با بقيه متمايز است و همين‌جا رسماً اعلام مي‌شود که يا جای textbook اين دوره را که قبلاً کتاب stevens بود مي‌گيرد يا به عنوان مکمل استفاده مي‌شود. به نظر مي‌رسد مثال کمتر دارد. بر خلاف Stevens که اعتقاد زيادی به مثال داشت و معتقد بود بايد يادگيری از طريق مثال صورت گيرد. (اگر کسی نسخه‌ی الکترونيکي‌اش را مي‌خواهد ميل بزند. مي‌دانيد که لينک مستقيم نمي‌توانم اينجا بگذارم)

در ضمن يک گروهی هم توی google تشکيل شده است تا ارتباط بين جماعتی که توی اين کلاس‌ها نشسته‌اند قطع نشود. الان به طرز فجيعی درخواست برای اين مهارت در همين ايران خودمان زياد شده است. اگر زودتر اين گروه را تشکيل داده بوديم و بچه‌ها پراکنده نمي‌شدند کمر من به تنهايی زير اين همه تقاضا نمي‌شکست! همين الان از اين تريبون اعلام مي‌کنم که به شدت به Linux/Unix programmer با حقوق مکفی، امکان امريه و هزار جور تسهيلات جانبی نياز است.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب