حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
یک حرکت اعجاب‌انگیز دیگر از مایکروسافت نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٥/٧/۱٢

چند سال پیش وقتی مایکروسافت LIP فارسی برای Office 2003 عرضه کرد در اخبار و سایت‌ها مورد توجه زیادی قرار گرفت. کسی از مایکروسافت انتظار نداشت و تحلیل‌های زیادی صورت گرفت.

اتفاقی دیروز متوجه شدم علاوه بر این که مایکروسافت بسیاری از صفحاتش فارسی شده است،‌ یک LIP فارسی برای ویندوز XP عرضه کرده است. این موضوع که از قبلی با اهمیت‌تر است کمتر به آن پرداخته شده است. (شاید هم من بی‌اطلاعم) با استفاده از آن اغلب متون واسط کاربر ویندوز فارسی شده و عناصر گرافیکی از راست به چپ می‌شوند. آخری اتفاق خوبی نیست و خیلی اذیت می‌کند. مستقل از فایده‌ی این بسته، اصل موضوع قابل توجه است. بازار عرضه کجا است و مشتری کیست؟ چه گروهی روی آن کار کرده است. من به شخص خیلی دنبال این موضوعات گشتم. سرنخ‌هایی پیدا کردم اما به جواب مشخصی نرسیدم. می‌توانم بگویم به احتمال زیاد گروه‌هایی که روی آن کار کرده‌اند از خارج ایران بوده‌اند. حداکثر کسانی از داخل کمک یا مشاوره داده‌اند.

به هر حال دوست دارم بیشتر بدانم.

اگر بعد از نصب خوشتان نیامد برای حذف کردنش از همان برنامه‌ی نصابش کمک بگیرید.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب