حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
حال و هوای دانشگاه نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٥/٧/٢٥

برای دو پست قبل‌تر، فرد ناشناسی کامنتی گذاشته است که مرا به حال و هوای سال‌های آخر تحصیل برد. دوست داشتم تجربیاتی که برای گذراندن موفق درس‌ها در این چهار سال کسب کرده بودم و کلی منبع داخلی و خارجی که برای هر درس جمع‌آوری کرده بودم را یک جایی جمع کنم و یک راهنما برای دانشجویان تازه‌کار درست کنم. اگر انجام می‌شد واقعاً پروژه‌ی موفقی بود. آن موقع خیلی ذوق و شوق داشتم و اگر فرصتی گپ و گفتی با بچه‌های دوره‌های پائین‌تر رخ می‌داد برایشان کلی توضیح می‌دادم که چه کار کنند و چه طوری درس بخوانند. بر خلاف بعضی سال بالایی‌ها روش‌های پاس کردن و دور زدن را نمی‌گفتم. بلکه بیشتر سعی می‌کردم راه را نشان دهم. پیش خودم فکر می‌کردم خوب می‌دانم.

این را برای آن دوست ناشناسی می‌نویسم که راهنمایی‌هایی از این دست خواسته است. هر کاری یک فصلی دارد. فصل ما گذشته است و آن دل و دماغ سابق نیست. باید به حافظه‌ام فشار بیاورم و برگردم به آن سال‌ها. با این حال اگر کسی طلبه باشد و گیر دهد حاضرم برایش بگویم.

من راهی بسیار متفاوت با اغلب هم‌دوره‌هایم طی کردم. همیشه از شهامت شنا در خلاف جهت خوشم می‌آمده است. اما مطمئن نیستم جهت را درست رفته باشم.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب