حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
مرز تقدم ديگران بر خود نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٥/۱۱/٢٦

دیروز «خواسته» نکته‌ای را مطرح کرد که مرا به فکر فرو برد. می‌گفت ضرری که تو داری به خودت می‌زنی بیش از ضرری است که در صورت پیگیری ادامه‌ی تحصیل‌ات به مجموعه وارد می‌شود. برایش توضیح دادم که این طوری فقط من ضرر می‌کنم آن طوری حداقل ۳۰ نفر دیگر به طور مستقیم (غیر مستقیمش خیلی بیشتر از این‌ها است). می‌گفت با این حال نیز ضرر که به خودت می‌زنی بیشتر است.

مرا خیلی به فکر فرو برد. مرز ایثار کجا است؟ آیا همه‌جا ایثار خوب است؟

دو نکته به ذهنم می‌رسد. ایثار نیاز به یک نگاه عاشقانه دارد نه یک عقل حساب‌گر. ایثار بدون چشم‌داشت ارزش دارد و گرنه عواقب بدی دارد.

  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب