حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
سوئد- روز اول نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٥/۱٢/۱٩

نمی‌توانم پنهان کنم که تجربه‌ی بزرگی است. واقعاً پیش از آن که بیایم چنین تصوری نداشتم. همیشه از تجربه‌های جدید و متفاوت لذت برده‌ام. بدون ترتیب خاصی می‌نویسم.

 1.  من هتل‌های خوب چه در ایران، چه در خارج زیاد دیده‌ام. اما اینی که درش هستم با بقیه متفاوت و به نوعی دوست‌داشتنی‌تر است. تا قبل از که بیایم فکر می‌کردم یک چیزی شبیه بقیه‌ی هتل‌ها است. اگر دقت کرده باشید هتل‌ها از استانداردها، معماری، چینش . روال‌های مشابهی استفاده می‌کنند که بعد از مدتی تکراری می‌شود. شاید دلیل تفاوت این جا این باشد که هتل آپارتمان است. پیشتر هتل آپارتمان نبوده‌ام. اگر کسی می‌داند توضیح دهد. نمایی از هتل را ببینید: http://www.accome.com/component/option,com_wrapper/Itemid,67/
 2. پذیرش و لابی هتل مثل بقیه‌ی شهر، فرودگاه و خیابان‌ها خلوت و آرام بود. تا اینجا بسیار شهر آرامی به نظر می‌رسد. چیزی که هر انسانی به خصوص ما تهرانی‌ها برایش له له می‌زنیم. یک رسپشنیست بسیار با حال. فکر می‌کنم کلاً اسکاندیناوی‌ها با حالند؟ درباره‌ی اینترنت پرسیدم یک کابل cat 5 بهم داد. زدم به سوکت اتاق. سرعت دانلود و آپلود حدود ۳۵۰ کیلوبیت بر ثانیه است. از آن مهم‌تر کوتاهی تأخیر است. حدود ۱۲۰میلی‌ثانیه با جاهایی مثل گوگل و یاهو. گوگل و یاهو به طرز خیره‌کننده‌ای فراخوانی می‌شوند. ما در تهران با اینکه پهنای باندمان بیشتر است چنین تجربه‌ای را حتی در زمان خلوتی نداشتم. همه‌ی اینها رایگان است. شنیدم بخش‌های عمده‌ای از شهر تحت پوشش اینترنت بی‌سیم رایگان است.
 3. این منطقه‌ای که ما هستیم اسمش kista است. گویا خودشان شیستا می‌خوانند. همراهمان می‌گفت ki را شی می‌خوانند. منطقه‌ی جالبی است و اطلاعات خوبی درباره‌اش به دست آوردم. به طور خلاصه یک جورهایی می‌خواسته دره‌ی سیلیکون اروپا شود. یک پارک علمی است که شرکت‌های بزرگ ICT در آن جمع شده‌اند.
 4. از درون هواپیما که شهر را نگاه می‌کردی واقعاً جغرافیای منحصری داشت. پوشش سوزنی، جزیره‌های کوچک و تکه تکه، آثار برف و ... جنگل و زیبایی‌های طبیعی دیگر شهر را فرا گرفته است.
 5. امروز هوا خیلی خوب و آفتابی بود. می‌گفتند یک هفته پیش ۱۰-۱۵ درجه زیر صفر بوده است.
 6. با تهران ۲.۵ اختلاف ساعت دارد.
 7. در حال حاضر بزرگ‌ترین مسأله‌ام توالت‌های فرنگی است که کنارشان شیر آب ندارد. من در کار بهداشت این جماعت مانده‌ام.
 8. با اینکه زبان اولشان سوئدی است گویا اغلب مردم انگلیسی را روان صحبت می‌کنند. تا حالا که من خلافش را ندیدم.
 9. استکهلم طبق گفته‌ی مدعیان از مرتب‌ترین و منظم‌ترین شهرهای اروپا است.
 10. روزهای آینده قرار است به گوتنبرگ و یک شهر دیگر که اسمش را هنوز یاد نگرفته‌ام برویم.
 11. شنیدم در معاملات دلار مرسوم نیست و حتماً باید دلار را به کرون تبدیل کرد.
 12. امشب قرار است به مناسبت اربعین به یک مسجد جهت عزاداری برویم.
 13. امروز ساعت ۱۴:۱۰ صدای ناقوس کلیسا به صدا در آمد. شنبه بود. ربطش را نفهمیدم. شما می‌دانید؟
 14. به پذیرش زنگ زدم می‌گویم اتاقم سرد است، چه کنم؟ می‌گوید راستش را بخواهید من شب اولم است درست نمی‌دانم.
 15. آب شیر آشامیدنی و از بهترین آب‌های دنیا است.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب