حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
سوئد - روز سوم نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٥/۱٢/٢٢
  1. ASSAای‌ها خیلی تحویل گرفته بودند. از رئیس solid تا مدیر پروژه‌شان آمدند. تمام Solid را گشتیم و کلی اطلاعات گرفتیم. از این همه منطقی بودن،‌ شفاف بودن و حوصله لجم گرفته بود. زیادی بچه مثبت هستند. اولش توضیح داد که ما یک مخلوط از جوانی و تجربه درست کردیم. مدیرانشان جوان و تکنیسین‌هایشان با تجربه بودند. با مدیر پروژه و رئیس Solid خیلی رفیق شدیم و شام را هم با هم در یک رستوران خوردیم که به خوابم هم تصور نمی‌کردم. اروپای دهه‌ی ۱۴-۱۵ را تصور کنید. اصولاً این جماعت خیلی به گذشته‌شان علاقه دارند و بخش عمده‌ای از شهر را به همان شکل قدیمی نگه داشته‌اند. رستوران ساختار کاملاً‌ قدیمی و با شمع روشن بود. البته من خیلی از این فضاها بدم می‌آید و همیشه یاد اولیورتویست می‌افتم که از بچگی از سریالش متنفر بودم.
  2. اگر من جای آن‌ها بودم با این همه عیب و ایراد که به سیستم‌شان گرفتم و زبان‌درازی‌هایی که کردم حتماً یک جواب درست و حسابی به طرف مقابل می‌دادم. من حتی با کمال پررویی به این سمت بردمشان که باید اپن سورس شوید یا حداقل به ما سورستان را بدهید. بیچاره‌ها هیچی نگفتند و حاضر بودند. توی ایران شما به یک شرکت این حرف را بزن ببین چه باهت می‌کند.
  3. شام و ناهار بیشتر نظاره‌گر بودم. برای شام گارسون رستوران گیر داده بود که من هم مثل تو از بادمجان بدم می‌آید ولی این را بخور چیز دیگری است. آخرش رفت برایم آورد و بالا سرم ایستاده بود که باید این را امتحان کنی. می‌رفت برایم آب میوه می‌آورد می‌گفت به شرطی بهت می‌دهم که این را بخوری.
  4. سر شام خیلی بحث‌های خوبی در گرفت. مفصل است. درباره‌ی ایران منطقی فکر می‌کردند. دعوت کردم به ایران بیایند. رسانه‌هایشان خیلی بد ایران را جلوه می‌دهند. خودشان هم معتقد بودند هر کس از نزدیک ایران را دیده است نظرش عوض شده است.
  5. دیروز خیلی برنامه‌ی کاری سنگین بود و از صبح تا شب یک بند حرف زدیم.
  6. شهر از روز دوم-سوم دلم را زد. شاید هم به خاطر دوری است و به شهر ربطی ندارد.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب