حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
سفرنامه‌ی مالزی - روز دوم نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٦/٢/٢٥
این یادداشت ممکن است در یکی، دو روز آینده تغییر کند.

اول اینکه اینجا اینترنت مانند سوئد به راحتی در دسترس نیست. اتاق‌ها که هیچ. business cener هم که ساعات محدودی باز است و امروز هم به کل قطع بود. اما خوب بی‌اینترنت که زندگی ما نمی‌گذرد. به هر زوری شده است باید از زیر سنگ هم شده است یک چیزکی پیدا کرد.

در لابی هتل wireless وجود داشت ولی وب کار نمی‌کرد فقط mail یا messenger یا emule. هر چیز به غیر از وب. خیلی بالا و پایین کردم نشد.

یک network دیگر available بود که وصل شدم. یک hotspot بود برای isp time قابل توجه دوستان که پشتش nomadix بود. من معتقدم راهکارهایی مثل nomadix یا cymphonix به زودی فراگیر خواهند شد. اصطلاح point of presence مفهوم قشنگی است که پیش از این netowrk کارها کمتر به آن توجه داشتند. (آن‌هایی که به فنی نویسی من اعتراض دارند این تکه‌ها را سریع رد شوند اما نگویند ننویس! بالاخره ما روز و شبمان را با همین‌ها به سر می‌کنیم. چه طور از دغدغه‌هایمان ننویسم؟)

دیروز وقتی رسیدیم غروب بود. تا در هتل مستقر شدیم و گفتگوی کوتاهی کردیم به چیزی غیر از خواب نرسیدیم. از صبح هم منتظر یکی هستیم که بیاید ببردمان. فکر نمی‌کنم بتوانیم دیدارهای مفیدی مثل سوئد داشته باشیم. organizer سفرمان در آن‌جا خیلی حرفه‌ای تر بود. تا الآن که این بنده‌ی خدا ما را قال گذاشته است.

مردم اینجا عشق احمدی‌نژاد هستند. مدام از احمدی‌نژاد دم می‌زنند. می‌گویند کارش درست است. شجاع است. حال بعضی‌ها قدر نمی‌دانند در عوض فحش به عرب‌های حاشیه‌ی خلیج فارس می‌دهند. طرف می‌گفت july به مدت سه ماه از امارات می‌آیند اینجا برای نوشیدن. این‌ها اسمشان مسلم است. دروغ می‌گویند.

شاید مهم‌ترین موضوعات تکنولوژیکی از دیروز تا حالا قطاری بود که داخل فرودگاه شما را از یک سالن به سالن دیگر جا به جا می‌کرد و جایگاه‌های عوارض جاده‌ای که از طریق کارت‌های RFID و InfraRed شما را شارژ می‌کرد. رئیس ما به این آخری خیلی علاقه‌مند است. دنبالش است که در ایران راه بیاندازد.

به نظر می‌رسد هزینه‌های زندگی در اینجا بسیار مناسب است. اصلاً گران به نظر نمی‌آید.


  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب