حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
سفر دوم به سوئد - ۲ نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٦/۳/٩
باز هم تأکید می‌کنم این‌ها خیلی به دکوراسیون محیط کارشان اهمیت می‌دهند. داخل خانه‌هایشان نشدم اما می‌شود حدس زد که داخل خانه‌هایشان هم همین طور باشد.

امروز صبح ابتدا از شرکتی مشاوره‌ای بازدید داشتیم که اسمش را فراموش کردم. شرکت نسبتاً بزرگی بود. بعد از ظهر هم از شرکتی به اسم Syntronic در شهر Galve دیدار داشتیم. نکته‌ی جالب درباره‌ی دومی این بود که خیلی تحویل گرفته بودند. داخل شرکت یک سفره به سبک ایرانی و با غذاهای حلال برای ما چیده بودند. یک کارمند ایرانی هم داشتند که بیست و پنج سال بود ایران را ندیده بود و به سختی فارسی حرف می‌زد. با کلی ذوق آمده بود و ما را همراهی می‌کرد. با پنیر، گوجه و خیار بر روی نان لقمه‌هایی درست کرده بودند به شکل پرچم ایران. نوشیدنی‌شان آب انار محصول شرکت تقدیس رضوی بود که گویا تا آن جا هم صادر می‌شود. آجیل ایرانی هم در این سفره حضور داشت. با خط فارسی نستعلیق یک تابلوی خوشامد بودند. نفهمیدم چرا اینقدر تحویل می‌گیرند؟

بنزین اینجا حدود ۲۰۰۰ تومان است!
شام را به پیشنهاد من در یک رستوران عربی خوردیم. دفعه‌ی قبل غذایش را امتحان کرده بودم و خیلی خوب بود. کباب ترکی را به سبک واقعاً خوشمزه‌ای درست می‌کند. اما حجمش یک مقدار عمله خفه کن است.

یکی از همراهانمان که کانادا را دیده است می‌گوید خیلی شبیه کانادا است. دلایلی هم دارد. یکی از ساکنین اینجا تأیید می‌کند و می‌گوید افراد دیگری هم به این شباهت رسیده‌اند.

فرودگاه آرلاندا تا شهر یک ساعت فاصله دارد و باید صبح زود هتل را ترک کنیم. دعا کنید خواب نمانم. ان شاء الله فردا فرانکفورت خواهم بود. کسی می‌داند این جا کی اذان صبح است؟
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب