حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
آبرو برای خرج کردن است! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٦/۳/٢٥
قصد دارم به تدریج در این جا بعضی درس‌هایی که در زندگی از پدرم آموخته‌ام را بیاورم. بنده‌ی خدا همواره گله می‌کند که تو یک سایت برای من نزدی و به من کامپیوتر نیاموختی. حداقل به این شکل کمی در این راستا کوشیده باشم.

آن‌هایی که می‌شناسند می‌توانند شهادت دهند خودش عامل به تیتر این نوشتار است. این جمله را چندی پیش ازش شنیدم هنگامی که ازم خواست سفارش فردی را جهت استخدام به کسی بکنم. گفتم: «یکبار من به تأکید شما برای برادرش از آبرویم مایه گذاشتم و در جای خیلی خوبی مدتی استخدام شد ولی زود جا زد و آبرویم رفت. برای این یکی دیگر نمی‌کنم.» سریع جواب داد: «خوب آبرو برای خرج کردن است دیگر!»

چنین تعبیری را پیش از این نشنیده بودم و از این دیدگاه لذت بردم. هم‌چون مال انسان اگر آبرویی هم جمع می‌کند برای خرج کردن است.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب