حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
شرم‌آور، تأسف برانگیز نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٦/٤/٢۳
یکبار برنامه‌ی طنزی در تلویزیون نشان می‌داد که نکته‌ی ظریفی داشت و در ذهنم مانده است. فردی که به پیشرفت شاخصه‌های فرهنگی کشور علاقه داشت بعد از اینکه در اخبار شنیده بود میانگین کتابخوانی در کشور کمتر از چند دقیقه در سال است برای اینکه این ضعف و عقب‌ماندگی را پوشش دهد رفته صدها کتاب از بازار خریده بود و شبانه روز داشت آن‌ها را می‌خواند تا این شاخصه بالا رود.

در دل این حکایت نکته‌ی ظریفی است که بعد از اطلاع از خبر قرار گرفتن ایران در آخرین جایگاه فناوری اطلاعات در بین کشورهای دنیا در ذهنم تداعی شد. واقعیت این است که انسان‌های باوجدان نمی‌توانند از خواندن چنین خبرهایی متأثر نشوند و جوششی در راستای کاهش این شکاف‌ها در ایشان به وجود نیاید. بعضی وقت‌ها چنان می‌شود که انسان احساس می‌کند باید یک تنه این بار را بر دارد و هر چه تلاش می‌کند باز هم این شاخصه تکانی نمی‌خورد. واقعیت آن است که اگر این حرکت و این جوشش درون تصمیم‌گیران و سطوح بالاتر رخ دهد قاعدتاً تأثیرش به مراتب بیشتر خواهد بود و کار ما که در این پایین نشسته‌ایم نیز راحت‌تر. «در عشق تو عافیت حرام است»

در شروع سال جدید با یکی از بزرگان و مشهورین این صنعت که احوالپرسی می‌کردم گفت ببینیم در این سال جدید می‌توانید کمر IT مملکت را راست کنید. گفتم با کمک شما انشاء الله. به هر حال بدون همکاری و همفزایی نمی‌شود.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب