حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
عبرت‌های آزمون کنکور نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٦/٥/٦
سر کنکور چند اشتباه مرتکب شدم که تا مدت‌ها ناراحتش بودم. چند روش هم بود که به من کمک زیادی می‌کرد. اینجا می‌نویسم تا دیگران عبرت بگیرند.

۱- دانش‌آموزان معمولاً مداد نوکی را به مدادهای معمولی ترجیح می‌دهند. یک بنده خدایی به ما گفت با مداد نوکی هم می‌توانید فرم‌های کنکور را پر کنید و زحمت تراش و ... به خودتان ندهید. من هم تا روز کنکور همه‌ی آزمون‌های آزمایشی را با مداد نوکی می‌زدم و مشکلی احساس نکردم. روز کنکور که پاسخنامه‌ها را دیدم به طرز عجیبی خانه‌های پرکردنی بسیار بزرگ‌تر از همه‌ی پاسخنامه‌های بود که دیده بودم. عمومی‌ام خیلی خوب و معمولاً در آزمون‌ها حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه وقت اضافه می‌آوردم. ولی سر جلسه‌ی کنکور پر کردن خانه‌های پاسخ وقت زیادی ازم گرفت و تقریباً وقت اضافه سر عمومی نیاوردم. به همین ترتیب برای پر کردن اختصاصی‌ها با کمبود وقت مواجه شدم.

۲- فکر می‌کنم تقریباً در تمام آزمون‌های آزمایشی که تعدادشان حتماً از ۱۰۰ تا می‌گذشت هیچ تست املاء از بخش ادبیات را اشتباه نزدم. سر جلسه‌ی کنکور اولین درس ادبیات بود و اولین تست املاء. با غرور و شتاب سریع آن را زدم و همان یک تست را در ادبیات اشتباه زدم و حسرت ۱۰۰ بر دلم ماند!

۳- در درس‌های اختصاصی ترتیب ریاضی، فیزیک و بعد شیمی بود. به دلیل اینکه ریاضی و فیزیک فکر و محاسبات بیشتری می‌طلبید من ابتدا شیمی و بعد ریاضی و فیزیک را می‌زدم که به نظرم روش مؤثری بود.

۴- یک اشتباه شناخته‌شده‌ی دیگر هم مرتکب شدم. آن هم گیر دادن بی‌جهت به یک تست فیزیک و نرسیدن به زدن چند تست ساده از جمله دو تست آخر که خیلی ساده بود.

۵- یک مشکل اساسی دیگر گرمای هوا بود. آن قدر دستم عرق کرده بود و سر شده بود که اصلاً مداد در دستهایم نمی‌ماند و می‌لغزید. یادم نمی‌رود یکی از بچه‌ها لباسش را در آورد و با زیرپیراهنی نشست.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب