حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
به سرمان آمد! نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٦/٥/۱۸
از آن چه می‌ترسیدم و در پست قبلی اشاره کردم به سرم آمد. احمدی‌نژاد رفت و رسماً راه‌اندازی کرد. کلی با توتون و دو نفر دیگر وقت گذاشتم و با دقت تک تک کلمات را دقت کردیم که نکند به اندازه‌ی کافی رسا نباشد یا برداشت غلطی از آن شود. حتی دادیم یک نفر که خبر می‌فهمید به شکل خبری درش بیاورد.

آخرش یک مشت چرند که هیچ چیزی از اهمیت و تفاوت کار نشان نمی‌دهد و شامل اشتباهاتی است بر روی خروجی فرستاده‌اند. حتی عکس سخت‌افزارها ربطی به کار ما ندارد. نمی‌دانم چرا دوبار فرستاده‌اند:

http://www2.irna.ir/fa/news/view/line-9/8605178567102145.htm
http://www2.irna.ir/fa/news/view/line-3/8605178339205146.htm
http://www2.irna.ir/fa/news/view/line-5/8605178195155825.htm

متن زیر خبری است که ما تهیه کرده بودیم:

بهره‌برداری از مرکز داده‌ی اینترنتی ایرنا و خدمات میزبانی در سایت منطقه‌ای تهران

مرکز داده‌ی اینترنتی ایرنا با قابلیت ارائه سریعتر اطلاعات و اخبار به کاربران اینترنت بر اساس موقعیت جغرافیایی آنها  و افزایش ضریب امنیت و پایداری شبکه طراحی و راه اندازی گردید.
به گفته معاون فنی ایرنا با توجه به شرایط راهبردی کشور و لزوم پیش‌بینی سایت‌های جغرافیایی جایگزین، طرح مراکز داده‌ی منطقه‌ای ایرنا در نقاط مختلف جهان از سه سال پیش مطالعه و بررسی شده،  از سال قبل    بصورت آزمایشی در تهران نصب و راه‌اندازی  شده است . پیش از این کارگزارهای میزبانی ایرنا تنها در مرکز داده‌ای در آمریکا قرار داشت.

مهندس تابش گفت : در طراحی مرکز داده‌ی اینترنتی تهران سعی شده است با توجه به حساسیت‌های خبری، قابلیتهایی چون مقیاس‌پذیری، دسترس‌پذیری بالا و تسریع ترمیم خرابی بر اساس آخرین فناوری‌های روز پیاده‌سازی شود. در حال حاضر بخش عمده‌ای از بازدیدکنندگان سایت ایرنا در داخل کشور به سمت مرکز تهران (www1.irna.ir) هدایت می‌شوند و این امکان وجود دارد که توزیع ترافیک بین مراکز داده‌ی منطقه‌ای به شکل مدیریت‌شده بر اساس معیارهایی مانند مکان جغرافیایی بازدید‌کننده یا بار ترافیکی و پردازشی مرکز داده انجام شود. برای مثال جهت خدمات‌رسانی سریع‌تر  و ارزانتر می توان بازدیدکنندگان شبکه‌ی ملی اینترنت را به مرکز تهران هدایت نموده و سایر کاربران در خارج کشور را به سمت مرکزی در آمریکا  (www2.irna.ir) هدایت کرد.

وی گفت پیش از راه‌اندازی این مرکز بیش از 30% پهنای باند اینترنت سازمان خبرگزاری صرف مرور صفحات سایت از درون سازمان می‌شد. از دیگر مزایای این مرکز می‌توان به کاهش نقش نیروی انسانی و بالتبع هزینه‌های نگهداری، بهره‌برداری و ترمیم اشاره کرد. به طوری که تمام مراحل نصب شامل نصب سیستم‌عامل، نرم‌افزارها و پیکربندی آنها به صورت خودکار و از راه دور در کمتر از ده دقیقه بر روی سخت‌افزارهای کارگزار قابل انجام است.

این مرکز داده به همت جهاد دانشگاهی واحد خواجه نصیر الدین طوسی بر اساس فناوری‌های تامین افزونگی داده¬ای در سطح فایل سیستم و پایگاه داده، تسهیم بار محلی بین کارگزاران حقیقی (شامل بررسی سلامت و وضعیت کارگزاران و هدایت بار به سمت کارگزار با وضعیت مطلوب‌تر)، تسهیم بار بین خوشه‌ها در گستره‌ی جغرافیایی، نصب و پیکربندی تمام خودکار و در چارچوب متن‌باز (LAMP (Linux, Apache, MySql, PHP پیاده‌سازی شده است.

با گذشت بیش از چهار ماه از راه‌اندازی آزمایشی این مرکز، میزان قطعی‌های سایت ایرنا به مراتب کاهش یافته  و شاهد افزایش سرعت و  سطح رضایت‌مندی کاربران بوده ایم. ایرنا آمادگی دارد این دستاورد را که به همت متخصصان کشور  فراهم شده است  به عنوان الگویی برای سایر نهادها و دستگاه‌ها در انتقال سایت میزبان خود به داخل کشور ارائه نماید.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب