حسین حمیدی
تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ حسین حمیدی
آرشیو وبلاگ
      فریاد‌ خاموش (باسابقه‌ترین وبلاگ با نام فریاد خاموش)
سوزاندن دل مؤمنین نویسنده: حسین حمیدی - ۱۳۸٦/٥/٢٠
این را هم یادگاری از پدر داشته باشید. حدیث نابی است. من نقل به مضمون می‌کنم:

یکی از اصحاب امام صادق به اسم حسین نقل می‌کند با بیست و چند نفر راهی مکه بودیم. در هر منزل یک گوسفند برایشان قربانی می‌کردم. وقتی خواستم بر امام صادق وارد شوم به من گفت: ای حسین مؤمنین را ذلیل می‌کنی؟ گفت: از این موضوع به خدا پناه می‌برم. پس گفت: به من گفته‌اند تو در هر منزل یک گوسفند برایشان قربانی می‌کردی. گفت: جز برای خدا نکردم. امام گفت: آیا می‌دانستی که در میان آن‌ها شاید فردی می‌خواست که مانند تو بکند ولی توانایی‌اش را نداشت و تو باعث احساس حقارتش می‌شدی؟ جواب داد: استغفر الله و دیگر تکرار نمی‌کنم.

در سفر و حضر باید شأن عموم را رعایت کرد نه شأن یک طرف را. متأسفانه مفهوم شأنیت در جامعه‌ی حتی متدینین ما بد جا افتاده است.
  نظرات ()
مطالب اخیر ماهی «سامون» نه «سالمون»! انتخابات، همه‌ی هم و غم ترجمه‌ی observance در کنار holiday issue، پیامد؟ رؤیای همیشه دانشجو ماندن یک کامنت عجیب در کرنل! تصویری از نرم‌افزارهای سازمانی به کار رفته در یک شرکت بین‌المللی سعی کنید غرق نشوید Chief Bug Officer حساسیت!
کلمات کلیدی وبلاگ فناوری (٦٥) نکات و حکمت‌ها (٥٢) اجتماع (۳٥) کسب و کار (۳۳) تجربیات زندگی (٢۸) دعوت و معرفی (٢٦) دیگران (۱٩) الگوگیری و الگوسازی (۱٤) نقد و نظر (۱۳) درس‌های پدر (۱۳) لطیفه (۱٢) آموزش و تحصیلات (۱۱) دعا (۸) خاطرات (٧) شهر (٧) عکس (٦) خرافه‌ستیزی (٦) دوستان (٥) روضه (٥) شعر (۱) روایت (۱)
دوستان من بچه شیطون بیابان‌زده دغدغه‌هایم ریحان یادداشتها پرتال زیگور طراح قالب